Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Збирав гриби і молився на бункері Роберта: де відпочивав глава УГКЦ (ФОТО)

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук провів свій відпочинок на Долинщині. Зокрема, Блаженніший гостював на овечій фермі «Дубовий кут», що в Новому Мізуні, пишуть Версії.

«Дякуючи Богу і Божому Провидінню у нас на фермі гостював Блаженніший Святослав Шевчук, отець і Глава Греко-католицької церкви України. Для нашого мальовничого і туристичного краю це визначна подія. Ходили на гору Щавна, збирали гриби, молилися на бункері Роберта за полеглих героїв, а також варили і коштували сир, відвідали музей і погріб із сиром», – розповіли власники ферми.

За 7 км від села Новий Мізунь, є урочище Дубовий кут. Навколо – гори, річка, свіже повітря. Там виробляють високогірні екологічні сири, а ще відновлюють забуті традиції. У “Дубовому куті” виготовляють як традиційні м`які гуцульські сири – бринзу, вурду та будз, так і тверді – манчего та пекоріно. Також тут можна спробувати смачну страву «горщик» , яку приготує господиня за стародавнім бойківським рецептом в печі.

На фермі є стара давня бойківська хата, якій вже більше 100 років. Ця хата належала дідусеві Василя Лучківа – власника ферми. Її перенесли з попереднього місця прямо на територію ферми. Всередині автентичні меблі та інструменти: креденець, ліжка з вишитими подушками, прялки, американські хустки, образи. І багато сімейних фото.

Для Блаженнійшого Святослава Івано-Франківщина – рідна земля. Звідти родом його батько Юрій Шевчук, який народився в Брошнів-Осаді.

Вулиця у центрі Тернополя буде перекрита до 1 вересня

Пластуни з Тернополя взяли участь у скаутському таборі в Італії