Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині чоловік купував запчастини до авто і втрати 38000 грн: що сталося

Мешканець Бережан потрапив в шахрайську пастку купуючи товар в інтернеті.

Правоохоронці задокументували факт шахрайства вчинений щодо мешканця Тернопільщини. Чоловік купував товар через інтернет-платформу та став жертвою аферистів.

Краянин хотів придбати запчастини до автомобіля, публікацію про продаж яких знайшов на сайті-оголошень. Шахрай надіслав йому спеціально створене посилання, за якими житель Бережан ввів персональні дані свого банківського рахунку, для ніби-то оплати за товар. Житель краю, сам того не усвідомлював, що допоміг аферисту спустошити його електронний гаманець. Як наслідок заявник втратив 38000 гривень.

Відомості про подію слідчі територіальних підрозділів поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліцейські розповідають про кілька простих порад, які допоможуть не попастися на гачок аферистів і зроблять ваші покупки у мережі безпечним:

завжди перевіряйте адресу сайту, адже на відміну від інтерфейсу її неможливо підробити;
нікому не передавайте дані для входу в акаунт і не заходьте туди з чужих гаджетів, особливо якщо до профілю прив’язана банківська карта;
не розголошуйте дані картки. Насамперед це стосується номера, терміну дії, CVC2/CVV2. А ще краще — зробіть віртуальну картку: таку послугу надають практично всі банки;
зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування. У разі виникнення непорозумінь вони стануть вашим підтвердженням здійснення покупки;
читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

У Тернополі працівник поліції вистрілив у себе: подробиці

Україна втрачає найкращих: на Тернопільщині у день народження поховали Героя Андрія Ткача