Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Хтось втратив родину, хтось підірвався на міні…”. У прихистку на Тернопільщині прийняли переселенців

“Карітас Чортків” відкрив шелтер (безкоштовний тимчасовий прихисток) для найбільш уразливих осіб похилого віку в селищі Заводське у приміщенні, де колись розміщувалось одне з відділень Чортківської центральної міської лікарні.

В прихистку наразі мешкає 11 осіб, однак у ньому можуть проживати 30 людей. Тут є все необхідне для комфортного перебування, при потребі, можна отримати медичну допомогу та психологічний супровід. Двері відчинені для найбільш потребуючих людей старшого віку, які втратили домівки чи були змушені покинути оселі через постійні обстріли, окупацію, – повідомляє “Домашня опіка”.

У кожного мешканця прихистку своя трагічна історія: хтось втратив при евакуації родину, хтось зазнав важких ушкоджень при підриві на міні, хтось обморозив ногу в укритті під час бомбардувань і через те довелось ампутувати частину стопи, тому що розвивалась гангрена. Без сліз слухати розповіді мешканців новоствореного шелтеру неможливо.

Преосвященний Владика Димитрій Григорак, єпископ Бучацький освятив прихисток та відзначив, що «християнство знає мову сили любові, і важливо не тільки, щоб діяла вербальна проповідь про Божу любов, а цінними є справи благодійні, співчуття. Любові без милосердя не існує. Якраз «Карітаси» католицької церкви у всьому світі свідчать про Божу любов на ділі.»

Керівниця шелтеру Наталія Гусак прикладає усі зусилля, щоб люди, які мешкають тут, почувалися хоч трішки, як вдома.
“Боже, дай нам перемогу! Даруй нам перемогу над нашим ворогом! Дай мир нашій Батьківщині, щоб люди змогли повернутися в рідні міста, села, оселі. А поки ми їх огорнемо Божою любовʼю у нашому прихистку”, – сказав отець Григорій Канак, директор БО «Карітас Чортків».
Проект взалося реалізувати завдяка об’єднаній підтримці Caritas Ukraine, Caritas Österreich за фінансування Austrian Development Agency та Neighbors in Need.

Священник-блогер із Тернопільщини радіє народженню онука

У дівчинки з Тернопільщини виявили 14-сантиметрову пухлину