Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Не стало відомого талановитого викладача з Тернопільщини

Відійшов у засвіти талановитий викладач Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв, заслужений працівник культури України – Микола Павлович Мечник.

Сумну звістку повідомили на сторінці “Народне пісенне мистецтво” у Фейсбуці.

Мечник Микола народився 4 листопада 1936 року в селі Чернихівці Збаразького району Тернопільської області. У 1952 році закінчив школу в селі Чернихівцях. З 1955 року по 1958 рік служив в армії, де брав активну участь в художній самодіяльності військової частини і міста Постави Білоруської РСР. Був учасником Всебілоруського фестивалю художньої самодіяльності, де отримав Диплом І-го ступеня. Згодом був учасником заключного концерту Всеармійського огляду художньої самодіяльності в Москві (1958 р.) і нагороджений цінним подарунком від міністра оборони СРСР.
В 1958 році вступив на навчання до Тернопільського музичного училища, яке закінчив з відзнакою у 1962 році і був направлений на роботу до Теребовлянського культурно-освітнього училища викладачем вокально-хорових дисциплін. Без відриву від роботи одночасно навчався в Дрогобицькому педагогічному інституті ім. І.Франка на музично-педагогічному факультеті, який закінчив в 1975 році. З 1966 року учасник Струсівської аматорської заслуженої капели бандуристів «КОБЗАР», у якій брав участь і до сьогодні.
Будучи учасником капели, Микола Мечник виступав на гастролях в Росії, Литві, Польщі, Болгарії, Югославії. Багато років був солістом та ведучим концертної програми капели.
В 1967 році на базі хорового відділу училища організував чоловічий вокальний ансамбль «Октава», який продовжує творчо працювати і до сьогоднішнього дня. У 1996 р. ансамблю «Октава» присвоєно звання «народний аматорський колектив». Ансамбль успішно виступає з концертною програмою на сценах району та області, бере участь у різноманітних фестивалях та конкурсах і стає їх переможцем.
Багато випускників ансамблю працюють художніми керівниками і директорами Будинків культури, де створюють подібні колективи. Мечник Микола Павлович був учасником камерного хору викладачів училища «БЛАГОВІСТ», а також виступав в ролі Виборного в опері Миколи Лисенка «Наталка-Полтавка». Протягом багатьох років Мечник М.П. очолював комісію вокально-хорових та музично-теоретичних дисциплін Теребовлянського вищого училища культури.
У 2007 р. Мечник М.П. за багаторічну працю в галузі культури нагороджений Почесною грамотою Ради міністрів України. В цьому ж році нагороджений грамотою обласної державної адміністрації за багаторічну працю і вагомий внесок в розвиток українського пісенного мистецтва. В 2010 р. Мечник М.П. нагороджений Грамотою міністерства України за багаторічну, плідну та активну участь у вихованні майбутніх фахівців культури, Грамотою-подякою Генеральної канцелярії Українського Козацтва за активну особисту участь у справі відродження патріотичних традицій та розвитку Українського Козацтва. У 2009 році Мечник М.П. організував чоловічий вокальний квартет «Обертон», з яким працює до сьогоднішнього дня. Квартет в 2013 році став дипломантом, а в 2015 та 2018 р.р. – лауреатом Відкритого Європейського міжконфесійного фестивалю-конкурсу духовної пісні «Я там, де є благословення» (м.Тернопіль). У 201 р. році квартет «Обертон», нагороджений дипломом ІІІ –го ступеня Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Встань козацька славо! Засвіти знамена!», котрий проходив у м. Радивилів Рівненської області.
Чоловічий квартет «Обертон» під керівництвом Миколи Павловича Мечника крок за кроком здобуває різноманітні нагороди на різних мистецьких конкурсах. В 2019 році чоловічий квартет «Обертон» нагороджений Дипломом Першого ступеня на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі української народної пісні «Соловейко», а також колектив став дипломантом Ювілейного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сучасної пісні та популярної музики «Червона рута – 2019», що відбувся у вересні в Чернівцях.

Микола Павлович все своє життя присвятив навчанню молодого покоління у Теребовлянському коледжі культури і мистецтв. Багато його студентів сьогодні є артистами провідних колективів України, зокрема Ярослав Солтис – народний артист України, соліст заслуженого Академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю, Ярослав Цебринський – заслужений артист України, учасник Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки, Іван Громик – заслужений працівник культури України, викладач Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, Михайло Драбик – заслужений працівник культури України працював заввідділом культури Бережанської райдержадміністрації, учасники квартету «Акорд» Володимир Гапій та Володимир Футорський, учасник камерного хору Ярослав Пиріг Тернопільської обласної філармонії і багато-багато ін.
Більше 60-ти років життя віддано українському мистецтву і ще сьогодні Микола Павлович продовжував навчати сольного співу молодих студентів у Теребовлянському фаховому коледжі культури і мистецтв. За підсумками 2018 року Миколу Павловича Мечника нагороджено обласною премією в галузі культури.

На війні загинув тернополянин Володимир Наконечний

На Тернопільщині у річці знайшли мертвого чоловіка, який вважався зниклим безвісти