Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Біля Чорткова знайшли артефакти, яким майже 4 тисячі років

За 10-15 км від Чорткова місцевий мешканець знайшов справжній скарб – 17 бронзових браслетів періоду пізньої бронзи (центральноєвропейське виробництво) та сокиру із міді, яку використовували у військових цілях. Знахідкам орієнтовно… чотири тисячі років.

Пан Геннадій родом із Маріуполя, переїхав на Чортківщину ще у 2015-ому році. Знайшовши таку річ, зрозумів, що це знахідка великого масштабу, і знаючи матеріальну цінність речей, вирішив віддати їх на зберігання державі. Спершу чоловік вийшов на контакт із чортків’янкою Наталею Горячою, яка була головним комунікатором із істориками, археологами, зрештою – зв’язалась із Національним музеєм історії України, – повідомили в Чортківський міській раді.

Тож сьогодні до Чорткова завітали представники та археологи Національного музею історії України – провідного історичного музею України, що за кількістю та значенням колекцій є одним з найзначніших музеїв країни. Зі слів археологів, такі браслети і сокиру вже знаходили на теренах нашої країни раніше, але таку кількість цінностей в одному місці бачать вперше. Спеціалісти виїжджали на місце знахідки скарбу, оформили всі відповідні акти.
Представники Національного музею історії України зазначили, що дана знахідка стане цінним поповненням їхньої колекції та експонуватиметься у Києві вже на черговій виставці у середині серпня, що буде приурочена до Дня археолога.

Страшна втрата: за нашу Перемогу загинув Герой з Гусятинщини Андрій Процанін

Непоправна втрата: у Запорізькій області загинув 30-річний Герой з Кременеччини