Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У господарстві на Тернопільщині народилися телята-трійнята

За статистикою у корів трійня народжується один раз на сто тисяч випадків. Тож можете собі уявити, яким було здивування тваринників ПАП «Дзвін», що на Чортківщині, коли 11 червня близько полудня їхня корівка «Газель», якій трохи більше семи років, привела на світ трійко телят, – розповідає AgroTer.

«Двійня зустрічається порівняно часто, навіть у нашому господарстві – раз або й двічі на місяць буває, – розповідає ветлікар Олег Онишко. – А ось щоб трійня… Не тільки для Тернопільської області, а й для України це унікальне явище».

За словами ветлікаря, першим на світ з`явився бичок. Подивившись на розміри теляти і матері, спеціаліст вирішив провести ревізію, виявивши другий плід. Заради цікавості, більше для перестраховки, бо й гадки не було, що може бути ще одне теля, він знову вдався до ревізії, намацавши ще одні задні кінцівки.

«Надав необхідну реанімаційну допомогу, бо наяву була певна патологія. На щастя, і матір, і бичок з двома теличками нині живі-здорові, почувають себе добре. «Хлопчик» видався вагою 20-22 кілограми, «дівчатка» трохи менші – 15-16 кг. У корови це вже п`ятий отел, але попередні рази вона приводила по одному телятку», – додав Олег Онишко.

До слова, в газеті «Сільський господар» за 7 червня ми писали, що в приватному агропідприємстві «Дзвін» тваринницьку галузь тут не тільки зберегли, а й розвинули до європейського рівня. Тут спеціалізується на розведенні української чорно-рябої худоби. Більше десяти років у Звинячі проводять «голштинізацію», тобто використовується сперма породи голштин канадської та американської селекції. Проте багатоплідність залежить виключно від самої корови.

Радісна звістка: з полону визволили воїна з Настасова (ФОТО)

Отримала 6000 доларів: у Тернополі судитимуть працівницю міграційної служби за допомогу ухилянту