Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Російські oкупанти пiдiрвали Кахoвську ГЕС: нacлідки та дeталі кaтacтрoфи (ФОТО)

Мeшкaнцiв peгioну зaкликaли увaжнo cтeжaти зa пoвiдoмлeннями влaди й дoтpимувaтиcя її iнcтpукцiй.

У нiч пpoти вiвтopкa, 6 чepвня, pociйcькi oкупaнти пiдipвaли Кaхoвcьку ГЕС. Нa Хepcoнщинi poзпoчaлacя eвaкуaцiя нaceлeння, a пpeзидeнт Вoлoдимиp Зeлeнcький cкликaв зaciдaння РНБО.

ТСН.uaзібрав усе, що відомо про підрив Каховської ГЕС та наслідки.

“Російськими окупаційними військами здійснено підрив Каховської ГЕС. Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення. Всі служби працюють. Ситуація відстежується”, – повідомили рано-вранці в ОК “Південь”.

Там також опублікували схему дій для жителів регіону, де можливе затоплення територій.

Водночас в МВС України наголосили, що рівень води підіймається івсім, хто перебуває у зоні небезпеки, необхідно:

  • вимкнути всі електроприлади,
  • взяти документи і речі першої необхідності,
  • подбати про близьких і домашніх улюбленців,
  • виконувати інструкції рятувальників та поліцейських.

Евакуація

На Херсонщині розпочалася евакуація з небезпечних районів,заявивголова Херсонської ОВА Олександр Прокудін. Він закликав мешканців зібрати речі першої необхідності та чекати автобуси для евакуації.

Окремо звернувся Прокудін до жителів лівого берега. Їх закликав зробити все можливе для збереження життя, негайно залишивши небезпечні території.За 5 годин рівень води дістанеться критичної позначки, наголосив очільник ОВА.

Загроза затоплення

Під загрозою затопленняопинилися села на правобережній частині річки Дніпро в Херсонській області. Йдеться про села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.

Реакція Зеленського

Секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив, що через підрив Каховської ГЕС Зеленський скликав екстрене засіданняРади нацбезпеки.

Зеленський наголосив – руйнуванням дамби Каховської ГЕС свідчить про те, що окупантів слід негайно треба виганяти з кожного куточка України.

“Жодного метра не можна їм залишати, бо кожен метр вони використовують для терору. Лише перемога України поверне безпеку. І ця перемога буде.Ані водою, ані ракетами, ані чим завгодно ще терористам не вдасться зупинити Україну” – написав президент у Мережі.

Яку ще загрозу становить підрив Каховської ГЕС

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що підрив Каховської ГЕС може позбавити питної води жителів Херсонщини та окупованого Криму, а також становить загрозу для Запорізької АЕС.Можливе також знищення частини населених пунктів та біосфери.

Єрмак наголосив, що це воєнний злочин росіян та екоцид. Він додав, що центральна та регіональна влади працюють задля забезпечення безпеки людей.

У Мережі з’явилися фото й відео з Каховської ГЕС після її підриву ворогом. Так, зруйновану станцію зазнимкували з супутника.

У Тернополі чоловік намагався проковтнути наркотики

У Тернополі 20-річна дівчина обкрадала роботодавця: зникло 11800 грн