Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині помер знаний краєзнавець і відеограф (ФОТО)

Відійшов у вічність громадський діяч, краєзнавець, засновник музею Ярослава і Слави Стецьків Мирон Іванович Сагайдак.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала Лілія Лаврів.

Колись без Мирона Івановича не обходилась жодна важлива подія в окрузі – він обов‘язково з‘являвся зі своїми фотоапаратом та фотокамерою. Пролетіли роки, і ми з трепетом переглядаємо його авторські фільми про село, про школу, про наші звичаї та обряди й багато інших, фільми тих часів, коли про особисту відеокамеру й не мріяли, – йдеться у дописі. – Мирон Сагайдак залишив нам свою безцінну спадщину (кінофільми, світлини), перевівши їх у сучасний цифровий формат.

Мирон Сагайдак передав музей, засновником якого став, у комунальну власність обласної ради, вболіваючи за розвиток закладу та належне вшанування постатей Ярослава і Слави Стецьків.

Мирон Іванович поспішав жити. З під його пера одна за одною виходили книги, які зберігають історію рідного краю для нашого й майбутніх поколінь.

Національно свідомий та політично грамотний. Завжди активно відстоював справедливість. Постійно у справах й до останніх днів, не зважаючи на погіршення зору, систематизовував свої світлини, створював тематичні альбоми, вів щоденні записи. Адміністрував кілька сторінок у соцмережах, дуже швидко освоївши мобільний телефон, – ділиться Лілія Лаврів. – Пишався своїми внуками. Трепетно опікувався дружиною. Часто ділився радістю та новинами про правнуків.

Сморід та антисанітарія: у Бережанах показали стан громадської вбиральні

У Тернополі судитимуть водія автобуса, в якому загинули під час ДТП троє студентів