Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На тернополян очікує позачергова перевірка лічильників

В Україні з червня відновлено перевірку побутових лічильників води, тепла та газу. У громадян є три місяці після дати закінчення опалювального періоду, щоб здати свої лічильники на перевірку. При цьому для деяких українців зробили виняток.

Так, згідно з постановою Кабінету міністрів № 440, яка набула чинності 4 червня, усім виконавцям комунальних послуг повертають право на перевірку приладів обліку, встановлених у споживачів.
Виняток зробили лише для українців, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. Для них продовжують діяти норми про зупинення перевірки лічильників на період військового та надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування. Перелік таких територій затверджується Мінреінтеграції.
При цьому перевіркою лічильників мають право займатись лише ліцензовані підприємства. З їх списком можна ознайомитись на сайті Мінекономіки.
Під перевірку потраплять усі прилади обліку – газу, води, опалення. Якщо виявиться, що лічильник газу чи електроенергії вийшов із ладу, рішення про доцільність його ремонту приймає перевіряюче підприємство.
У разі, якщо облгаз приймає рішення про недоцільність проведення ремонту лічильника газу, він зобов’язаний протягом п’ятнадцяти робочих днів після результатів проведення періодичної повірки (але не пізніше за двомісячний термін після зняття лічильника газу на періодичну перевірку) безкоштовно встановити власний розрахунковий лічильник газу, і в цей ж термін повернути споживачеві його лічильник газу. При цьому обов’язково письмово повідомити споживача про результати проведення періодичної повірки та ухвалення рішення про недоцільність ремонту лічильника газу.
Нагадаємо, у квітні минулого року повірки засобів вимірювальної техніки в Україні було зупинено на час дії військового стану, а також протягом трьох місяців після його закінчення. Однак ця ухвала втратила чинність з 4 червня 2023 року.

«Ісус» на передовій: командир з Тернопільщини захищає Україну (ФОТО)

На Тернопільщині знайшли неповнолітню, яка пропала безвісти