Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

В одній з лікарень Тернополя провели унікальну операцію

Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня отримала сучасні операційні мікроскопи для нейрохірургії, придбані Медичними закупівлями України за кошти, зібрані через UNITED24. Вартість  – 7 535 963,00 грн.

Про це повідомляє МОЗ.

«Ці операційні мікроскопи є високотехнологічними і використовуються у нейрохірургії для виконання найскладніших оперативних втручань. За їх допомогою нейрохірурги зможуть робити операції на головному та спинному мозку. Перевагою обладнання є якісне оптичне зображення, яке дозволяє збільшити до 14 (!) разів», – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Серед важливих особливостей мікроскопа – освітлення операційного поля, що регулюється. Це дає можливість фокусування та налаштування роботи під будь-якими кутами, – додає генеральний директор Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот. – Крім того, під час втручання зображення виводиться на окремий монітор. Операційна бригада має змогу бачити хід втручання і може швидко та чітко реагувати на будь-які ситуації. Автофокус дозволяє без ручного керування налаштовувати чіткість зображення та має можливість запису операції».

До слова, днями у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні провели першу операцію з використанням згаданого мікроскопа. Вона здійснена на спинному мозку і пройшла успішно.

На Тернопільщині суд забрав собор в московського патріархату

Суд арештував голову Української асоціації футболу