Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Врятував життя не одному побратимові…”. На Тернопільщині попрощалися з Героєм

Сьогодні у селі Гулущинці Підволочиської громади попрощалися із захисником Анатолієм Ковалем.

“Хоронять особливого чоловіка, воїна, який, жив з Богом у серці та повагою до людей, військового з позивним – «Монах», – йдеться в дописі селищної ради. – Чоловік жив тихим і скромним, побожним життям. Свого часу Анатолій прийняв важливе рішення присвятити своє життя Богові, певний час жив у монастирі при чернечому Ордені Братів Капуцинів, але все ж  вирішив бути «в мирському житті», радо допомагав при парафії місцевого костела Святого Йоана Хрестителя. Після цього працював у дитячому садку. Діти і увесь колектив дуже його любили. Анатолій власноруч виготовляв для них іграшки, майстрував качельки, бо мав хист до теслярства та різьбярства, крім того, радо допомагав в організації дитячих свят. Не забуваймо жодного воїна, який склав своє життя за свободу власного народу! Згадаймо у молитвах Анатолія, щоб його душа спочила у місці світлому та спокійному, де всі святі спочивають!”.

«Анатолій був сміливим, добрим і щирим», – так згадують про Героя в Галущинцях.

«Мій дядько врятував не одному військовому життя… І мені також», – зі сльозами на очах згадує свого дядька, одночасно – побратима, племінник Анатолій, який з ним до останнього дня воював пліч-о-пліч у найгарячіших точках.

Війна застала Анатолія в Польщі. Залишив усе та приїхав в Україну, щоб стати на захист своєї Батьківщини. 23 травня 2023 року загинув від снайперської кулі біля Авдіївки на Донеччині.

«Прошу обдаровувати Анатолія молитвою, бо це єдине, чого потребує він від сьогодні», – зазначив у промові архієпископ-митрополит Львівський, Голова Конференції римо-католицьких єпископів України, очільник Римо-католицької церкви в Україні Мечислав Мокшицький, який очолив похоронне богослужіння.

40 лабораторій просто неба: у Тернополі відбулися Наукові пікніки

На Тернопільщині неповнолітня отруїлась алкоголем