Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Двоє воїнів — з однієї хати. Історія родини захисників із Тернопільщини

У гарячих точках на Донеччині несуть службу Андрій Вигінний та його вітчим Влад Коваль із села Гумниська Теребовлянської громади. Пішли захищати Україну від окупантів, щоб їхні рідні вдома почувалися в безпеці. Пан Влад торік записався добровольцем, а Андрій — чотири місяці на фронті, – пише “НОВА…”.

— Війна в Україні триває вже дев’ять років. Торік після повномасштабного вторгнення росії українці масово пішли воювати, бо неприпустимо, щоб якась країна під прикриттям абсурдними ідеями захоплювала чужу територію, — каже Андрій. — 24 лютого більшість із нас пережили шок, хвилювання. Мій вітчим відразу пішов добровольцем. Я теж хотів, але дружина була вагітна, тому притримався вдома. Планував, що все одно піду. Коли ж мені вручили повістку, рушив до військкомату. Дорогою зустрів товариша. «Ти куди?» — «До військкомату». «Давай, я з тобою», — вирішив він миттєво. Так ми пройшли медичну комісію, згодом місяць навчань і нині разом на передовій, тільки в різних ротах аеромобільної бригади. Важливо, що ми тут. Кожен мусить захищати свою Батьківщину. У кожного є сім’я, тому маємо робити все задля спокою рідних і мирного неба над головою.

Коли торік почалося вторгнення росії, я задавав собі запитання: «Навіщо це росіянам? Не можуть дати собі ради зі своїми внутрішніми проблемами, а тут ще й зазіхають на чужі землі, на чужий народ?» У попередні роки я працював на різних роботах, їздив на заробітки до Польщі, Німеччини. А ще до 2014-го був на заробітках у росії. Надивився на тамтешнє життя… Скрута, пияцтво… Чому росія напала на Україну? Усім там заправляє кремлівська верхівка. Здавалося б, така велика держава, а всі перебувають у страху через диктатуру. У росії теж є нормальні люди, які не сприймають це все, але вони безсилі. Половину з них кинули за ґрати. Коли в 2014-ому росія розпочала проти України війну, частина росіян висловила протест. Але цю хвилю швидко придушили. Таке було й торік. Водночас у росії є багато задурманених брехливою пропагандою, які не хочуть думати, які підтримують злочинний режим, ідуть воювати проти українців.

Українська армія проявила дивовижну міць та силу! Маю чудових побратимів, мудре командування. Це дуже важливо на війні. Хотілося б чимскоріше вигнати окупантів із української землі, щоб всі наші воїни повернулися до своїх родин. Впевнений, що перемога — за нами. Дасть Бог, всі наші території відвоюємо, звільнимо Крим. Все буде — Україна!

У Зарваниці відбулася всеукраїнська проща Марійських і Вівтарних дружин

40 лабораторій просто неба: у Тернополі відбулися Наукові пікніки