Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Біля одного з тернопільських фонтанів розквітнули унікальні рослини (ФОТО)

У Тернополі поблизу фонтану Кульбаба вперше почали квітнути павловнії. Як розповідають в управлінні житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, чотири саджанці павловнії висадили у місті кілька років тому і заквітнули вони лише цього року.

Листки павловнії схожі на листя фігового дерева, які за біблійними переказами були одягом для Адама. Тому нерідко павловнії також називають Адамовим деревом. Також завдяки цій породі дерева, повітря суттєво збагачується киснем та позбавлене від алергенів.

Науковці розглядають цю рослину як можливий інструмент боротьби з глобальним потеплінням, адже плантація рослин у 4000 кв. м поглинає 103 тони вуглекислого газу.

Довідка. Павловнія або адамове дерево – рід рослин родини павловнієвих, яку ототожнють або зараховують до ранникових. Батьківщиною більшості видів роду є Східна Азія – Японія, Корея, Китай, Лаос, В’єтнам. Це листопадне дерево 10-25 м висотою, з великими листками довжиною до 80 см (у павловнії повстяної), розміщеними на гілках один навпроти одного. Цвіте ранньою весною, квіти мають циліндричну форму, світло-фіолетові, схожі на квіти наперстянки.

Премія імені Івана Марчука: відзначили талановитих дітей Тернопільщини

“Ніколи не лежала в лікарні”. Довгожителька з Тернопільщини відзначила 100-річний ювілей