Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Тернополі відкрили виставку ікон добровольця, який повернувся з війни

У класичному університеті Тернополя відкрили виставки робіт “Зворотна перспектива”. Автор виставки художник-іконописець, волонтер, доброволець батальйону “Карпатська Січ” Володимир Шерстій.

“В доробку митця понад 1 000 робіт, які прикрашають церкви не лише України, а й Бразилії, Аргентини, Італії, а також приватні колекції у різних куточках світу, – повідомили на сторінці університету. – Художник високопрофесійно працює над сакральною тематикою, даруючи прекрасні, одухотворені роботи. Вони сприймаються не тільки розумом, а й серцем, тому так трепетно виглядає кожна його ікона”.

Народився Володимир Шерстій у с. Гнилички Підволочиського району в сімʼї сільських інтелігентів. Із дитинства його оточували ікони, які малював дідусь Степан Зозуля. Митець по крупинці вишукував інформацію з іконографії і накопичував у своїй душі – такі були його перші кроки до самоосвіти з церковного малярства. На презентацію виставки у Бразилії прийшов Блаженніший Любомир Гузар і з його благословення почався творчий шлях майстра. Одну із робіт подарував Папі Римському Бенедикту.

“Наші пензлі у Божих руках, лише з допомогою Господа ці образи були створені. Вже понад 25 років я займаюся іконописом у візантійському стилі, поєдную минуле та сучасне і вірю у те, що у через творчість ми можемо показати багатство душі та культуру нашого народу”, – зазначив іконописець.

Подорож до зірок: у селі біля Тернополя діє єдина в Україні шкільна обсерваторія

Гасав Тернополем із підробленими документами на автомобіль