Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Священник із Тернополя презентував книги про підпільну церкву

24 травня в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулась знакова подія у День слов’янської писемності і культури – презентація книг митрофорного протоієрея, отця-доктора, пластуна Івана Андрія Говери на тему «Літургія життя підпільної церкви” (із серії Літургія підпільної УГКЦ), яка зібрала поважну аудиторію духовних осіб, пошуковців, викладачів, видавців, керівників громадських організацій та об’єднань, семінаристів Тернопільської вищої духовної семінарії імені Йосифа Сліпого. Організатор духовно-просвітницького заходу – Центр дослідження історії Української греко-католицької церкви (м. Тернопіль), що спеціалізується на вивченні і популяризації спадщини катакомбної Церкви.

Про це повідомили на сайті Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.
Отець Іван Андрій Говера народився в Івано-Франківську 1966 року. Священиче життя розпочалося на Тернопільщині після закінчення підпільної духовної семінарії у Львові (1990 рік), яку поєднував із навчанням у Косівському технікумі народних художніх промислів імені В. Касіяна. У 1996 році о. Іван Андрій закінчив вищі богословські студії Люблінського католицького університету і захистив ліценціат. З грудня 1993 року обіймав посаду пароха Катедри Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі, згодом став деканом міста Тернополя. З 2006 року – синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Свої наукові пошуки о. Іван Андрій Говера присвятив дослідженню Літургії, що в умовах тоталітарного режиму несла місію нескореності. Автор зустрічі ділився результатами напрацювань, а саме: зібраних і впорядкованих усних свідчень тогочасного життя Церкви, які лягли в основу захищеної дисертації та серії книжкових видань, заодно і краєзнавчої тематики. Презентований духовний доробок виявився чималим:

– Симфонія Кафедрального собору. Минуле і сучасність / о. О. Глубіш, Н. Шподарунок. Тернопіль : Джура, 1999.

– Біблія у моєму житті (методичний збірник). Тернопіль : Джура, 2004.

– Короткий правильник поведінки християнина у Божому храмі. Тернопіль : Підручники і посібники, 2007.

– Катедра. Тернопіль : Джура, 2009.

– Підпільна семінарія УГКЦ. Тернопіль : Джура, 2010.

– Літургія підпільної церкви. Рим-Тернопіль : Джура, 2014.

– Будівничий Віри. Тернопіль, 2019.

– Літургійне життя священиків та вірних в Українській греко-католицькій церкві. Львів : Свічадо, 2019.

– Дев’ятниця до святого Антонія Падевського. Тернопіль : Джура, 2022.

Наніс 175 ножових поранень і підпалив хату: вбивцю з Тернопільщини засудили до довічного ув’язнення

У Підволочиську зустріли загиблого Героя Анатолія Коваля (ФОТО)