Якісний обігрів кімнат — один із найважливіших аспектів комфортного проживання у приватному будинку. Однак вибір відповідної системи може стати непростим питанням для власника, адже доступні різні варіанти, кожен з яких має свої переваги та недоліки.
У цій статті ми проведемо порівняння повітряного та водяного опалення, проаналізуємо їх особливості та розглянемо можливі варіанти рішень для вашого будинка.
Встановлення опалення повинні проводити тільки кваліфіковані спеціалісти. При грамотному проєктуванні, монтажі та періодичному техобслуговуванні обладнання обидва варіанти мають цілу низку переваг:
Головна відмінність водяного та повітряного опалення житлового будинку – це тип теплоносія, тому нижче розберемося в принципах роботи цих видів опалення.
В Україні багато хто не з чуток знайомий з опаленням, яке використовує як теплоносій воду, антифриз або сольові розчини. Рідина циркулює через труби та нагріває радіатори зі сталі, чавуну та алюмінію, теплу підлогу або фанкойли, які у свою чергу опалюють житлову площу. Серцем системи, що нагріває остиглий теплоносій, може бути котел, бойлер або тепловий насос типу «природне джерело – вода».
Якщо говорити про інноваційні системи, то тут нагріте в теплообміннику повітря надходить у приміщення через вентиляційні канали в підлозі або стелі, що дозволяє швидко прогріти кожне приміщення будинку. У такий спосіб можна створити схему, яка додатково очищатиме/зволожуватиме свіже повітря і переключатиметься на кондиціювання в літній сезон.
Тут джерелом тепла може бути піч на газі / іншому доступному паливі; тепловий насос типу «природне джерело – повітря» або інверторний кондиціонер. На відміну від водяних систем, тут виключені загрози протікання. У разі поломки потрібно буде просто замінити деякі комплектуючі.
До систем повітряного опалення житла можна віднести теплові гармати, тепловентилятори, електричні чи газові конвектори, електрорадіатори та «теплу підлогу». А також інфрачервоні обігрівачі, які швидко нагрівають поверхні, що висвітлюються ІЧ-випромінюванням. Всі ці варіанти допоможуть опалювати житлові, комерційні, муніципальні чи виробничі приміщення без використання води.
Щоб зрозуміти, що краще, потрібно уточнити низку чинників, таких як кліматичні умови регіону, розмір та конструктивні особливості житлової площі, обсяг та призначення кімнат, наявність постачальників палива, бюджет та бажаний рівень комфорту. В Україні, де досить низькі температури зберігаються тривалий час, рекомендується використовувати системи, які забезпечують одночасно високу ефективність та економічність.
Візьміть аркуш паперу, опишіть обидві технології та порівняйте, що краще – водяне або повітряне опалення. Важливими будуть такі нюанси:
This website uses cookies.