Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

У Підгайцях буде військовий меморіал на честь Героїв (ФОТО)

У місті Підгайці Тернопільського району відкриють меморіал полеглим на війні захисникам.

Про це повідомляє Підгаєцька міська рада.

Після дев’яти років війни, включаючи рік повномасштабної, питання як ніколи актуальне. З метою увічнення пам’яті військовослужбовців Підгаєччини, які загинули у російсько-українській війні, які до останнього подиху боролися за волю й незалежність України, стояли на обороні суверенітету та територіальної цілісності держави, вирішено створити військовий меморіал на місцевому кладовищі на місці символічної могили.
Чому саме там? Відповідь проста.
І місце вибрано невипадково!
Ця історія бере свій початок ще з часів Першої світової війни, коли Підгайці опинилися у смузі бойових дій. Перебуваючи в тилу австрійських військ, наше місто стало суцільним польовим шпиталем. Хворі, поранені, яких не вдалося врятувати, загиблі на фронті вояки… У цей час одна із підгаєцьких міщанок віддає частину свого поля під військовий цвинтар. Спочатку загиблих, допоки вистачало місця, ховали на міському кладовищі за головною каплицею. Так, у 1915 році поруч парафіяльного цвинтаря постав/виник військовий, де були захоронені тіла вбитих вояків різних армій… Також було понад 200 упорядкованих на військовий лад могил, частина з яких окремою групою на цвинтарі (кут на вул.Шевченка та Лесі Українки) – поховання полеглих усусівців, а пізніше і вояків УГА.
До 1939 року військовим цвинтарем опікувалося Товариство охорони воєнних могил. Та у післявоєнний період сталінські енкаведисти довели цвинтар до жахливого стану…позбивали бетонні хрести, написи… На початку 90-их років на похованнях усусівців і поляків люди самовільно насипали символічну могилу.
Тому саме тут, на колишньому військовому цвинтарі, буде зведено військовий меморіал!
❗Територію, відведену під пам’ятку, огороджено по периметру!
❗Прохання до жителів громади самовільно не коригувати відзначені межі цієї ділянки!”, – йдеться у повідомленні.

75200 грн зібрали для ЗСУ: на Тернопільщині юнак долучився до кулінарного марафону “Непереможні вареники”

У Тернополі знайшли “БМВ”, яке викрали ще у 2016-му році (ФОТО)