Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Як зміняться виплати військовим та пенсіонерам у березні

З 1 березня в Україні впроваджуються зміни, які стосуються мільйонів людей. Як повідомляє BBC Україна, Уряд проіндексує пенсії, військовим по-іншому платитимуть премії, українці-біженці в Європі мають подбати про продовження реєстрації.

Більші пенсії для всіх

У березні уряд здійснить індексацію пенсій українцям. За даними Міністерства соціальної політики, виплати в середньому збільшаться на 400-700 гривень, залежно від категорії пенсіонерів.

Розмір індексації становитиме 19,7%.

За даними мінсоцполітики, під індексацію підпадають 10,557 млн людей. З державного бюджету на це піде 82 млрд гривень.

Вперше проведена індексація найнижчих пенсій. Раніше вони не індексувалися, а переглядалися лише разом з підвищенням прожиткового мінімуму, який зростає повільніше, ніж індексація. За словами міністра соціальної політики Оксани Жолнович, з 1 березня до мінімальних пенсій додадуть не менше ніж 400 гривень.

Окрім того, уряд виплачуватиме щомісячні компенсаційні виплати людям, старшим за 70 років. Виплати передбачені, якщо розмір пенсії таких пенсіонерів не досягає 10 340 грн.

Платитимуть 570 гривень тим, кому більше ніж 80 років; 456 грн – людям віком від 75-80 років; 300 грн – від 70-75 років.

Виплати військовим. На “нулі” і в тилу

З березня військовослужбовцям почнуть нараховувати премії і доплати за новими правилами. Цей порядок запроваджений у лютому, але військові почнуть одержувати ці кошти з початком весни.

Тепер грошове забезпечення залежатиме від місця перебування бійця і його залученості до бойових дій.

Винагороду 100 тис гривень на місяць і далі отримуватимуть військові на лінії зіткнення, нараховуватимуть ці гроші пропорційно часу виконання завдань.

100 тис гривень також платитимуть за конкретний період виконання бойових завдань військовослужбовцям ракетних військ і артилерії, льотчикам, морякам, військовим медикам, військовим зенітно-ракетних і протиповітряних військ на завданнях в районі бойових дій.

50 тис гривень за рішенням вищого командування платитимуть військовим, котрі виконують бойове завдання у складі військового органу управління.

Винагороду 30 тис гривень отримуватимуть військові, які виконують бойові завдання в районах бойових дій, але не на лінії зіткнення.

Скасують премії у розмірі 30 тис гривень тим військовим, які служать у частинах і підрозділах поза районами бойових дій, а також строковикам, курсантам, офіцерам управлінь і штабів.

Жителька з Кременеччини відзначила 101-ий день народження

Виконував бойове завдання: Бахмут забрав ще одного Героя з Тернопільщини (ФОТО)