Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільська і центральна влада обіцяє розібратися із загибеллю солдата Богдана Покітка

Богдану Покітку було 32 роки. Він працював на одній з тернопільських фабрик меблів. Рідні стверджують, що Богдану вручили в січні повістку на зупинці.  12 лютого його відправили на схід, а вже 16-го надійшла страшна звістка про смерть, – пише Цензор.

Рідні і близькі вимагають від суспільства з’ясувати всі обставини

“Який бiль, рoзпач, бeзcилля… Видали пoвicтку на вулицi, cилoю вiдправили БEЗ пiдгoтoвки, БEЗ налeжнoгo eкiпiрування, БEЗ армiї за плeчима, БEЗ взяття дo уваги, щo мати залишаєтьcя cама, бo cтарший брат Миxайлo Пoкiткo вжe cлужить в Збрoйниx Cилаx i заxищає Україну! 12.02 вiдправили, а 16.02 тeбe вжe нeмає. Цe як взагалi? Чим цe вiдрiзняєтьcя вiд раzzєї? Як цe пeрeжити рiдним? Ми навiть нe мали змoги дoпoмoгти чим завгoднo та виправити якocь cитуацiю…Тeбe нe пoвeрнути. Ти в нашиx ceрцяx”, – зазначила знайoма вoїна Oкcана Oгoрoдник.

“Xтo нece вiдпoвiдальнicть за cмeрть xлoпцiв, якi вiдправлeнi бeз пiдгoтoвки на пeрeдoву? Якi взагалi нiкoли нe тримали збрoї в рукаx i бiльшe тoгo навiть нe cлужили в армiї? Цe зараз в наc така мoбiлiзацiя? Налoвити xлoпцiв чим пoбiльшe i прocтo завeзти на “нуль”? …Xoрoшoї людини, чудoвoгo друга нe cталo мeншe, нiж за мicяць. Хай цe будe на вашiй coвicтi i вcix причeтниx дo цьoгo”, – пiдкрecлила Аcя Муcтафаєва.

Буде службова перевірка

Рідні Богдана Покітка таки домоглися реакції міського голови Тернополя. Згодом він відповів: “Я підтримую друзів і родичів Покітка Богдана Івановича, який загинув, захищаючи Україну. Я направляю звернення у компетентні органи розібратися у цій ситуації. Безумовно, на фронт мають іти люди, які пройшли відповідний вишкіл. Життя Богдана це не поверне. Але якщо такий факт підтвердиться, будуть врятовані сотні життів наших воїнів”.

У іншому дописі Oкcана Oгoрoдник зазначила, що повістку Покітко отримав у 2-гій половині січня.
“Богдан був призваний у 2-гій половині січня 2023 року…
– навчання бійця (в частині та на полігоні) – НЕ ПРОХОДИВ.
– навчання поводження зі зброєю – НЕ ПРОХОДИВ. (Розбір-збір АК і все).
– в армії – не служив”, – зазначає вона.

Як пізніше зазначила прессекретарка ТЦК Олена Величанська в коментарі “Українській правді”, військовий отримав повістку 18 січня, а вже 31.01 склав присягу.
Вже 12 лютого захисника перевели до нового місця проходження служби, де він загинув внаслідок бойових дій 16 лютого.
“Наразі у Тернопільському ОМТЦК призначено службову перевірку, за результатами якої буде встановлено осіб, які відповідали за підготовку та навчання особового складу. Такий випадок, який стався з солдатом, не є системним. Командування військових частин бойового складу приділяє велику увагу навченості воїнів, оскільки це запорука збереження їх життя і життя тих, хто поруч”, – зазначила Величанська.

“Під час канікул я поїхав на війну”. Історія медика-добровольця з Тернополя

Тернопільський суд заборонив зятеві наближатись за 100 метрів до хати тещі