Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

В Україні масово поширюють фальшивки: кому можуть потрапити (ФОТО)

В Україні фальшивомонетники організували мережу збуту підроблених купюр у всіх великих містах. За допомогою десятків онлайн-магазинів по всій країні розповсюджують купюри різного номіналу. Анонімні Telegram-канали та криптогаманці дозволили продавцям анонімно приймати замовлення, а за допомогою поштових операторів – розсилати їх по всій країні.

Про те, як працюють фальшивомонетники та на чому ще заробляють злочинці в мережі, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Фальшивки для всіх

У Darknet (анонімна мережа, в яку можна потрапити лише за допомогою спеціального браузера), розмістили десятки оголошень про продаж фальшивок в Україні. Продавці виставляють свої пропозиції в онлайн-магазинах. В одному місці можна купити чужі документи, наркотики, зброю, заборонене відео, банківські картки, знайти незаконний підробіток, ще й купити підроблені банкноти.

Самі магазини працюють за принципом маркетплейсів: самі нічого не продають, але надають продавцям майданчик, а покупцям гарантію, що продавці не обдурять. Ще близько 20 схожих магазинів, але вже без будь-яких гарантій, працюють у Telegram.

OBOZREVATEL зв’язався з кількома продавцями фальшивих купюр. Як і у звичайних магазинах, попередньо довелося пройти етап спілкування з роботом. Оплату приймають лише у криптовалюті. Для цього не обов’язково відкривати власний гаманець: можна просто переказати зі своєї банківської картки гроші в чужий криптовалютний гаманець.

OBOZREVATEL зв’язався з кількома продавцями фальшивих купюр. Як і у звичайних магазинах, попередньо довелося пройти етап спілкування з роботом. Оплату приймають лише у криптовалюті. Для цього не обов’язково відкривати власний гаманець: можна просто переказати зі своєї банківської картки гроші в чужий криптовалютний гаманець.

Як розповсюджують фальшивки
Де шукають кладменів

“Наші фальшивки приймають у шести терміналах. У “Приваті” не приймають звичайно, якщо вам розповідають, що хоч у банк фальш несіть і що будь-який банкомат з’їсть – це на**б”, – розповідає продавець. За його словами, підробки, які він продає, приймають лише термінали старого зразка. За додаткову плату в кілька тисяч гривень можна отримати список таких терміналів і навіть SIM-картку та оформлений банківський гаманець одного з українських банків на підроблені документи. Мовляв, усе готове для того, щоби анонімно відмити кошти.

Напрошується питання: якщо фальшивки так легко збути, чому їх продають за третину від номіналу, а не самостійно відмивають. Але відповідь очевидна: найлегше попастись саме на етапі збуту. Після покупки виявиться, що термінали (як мінімум абсолютна більшість) такі гроші не приймають, а якщо потрапити разом з ними в магазин, можна отримати реальний термін за поширення фальшивок. А це, згідно зі ст. 199 ККУ, від трьох до семи років ув’язнення.

Продавці заявляють, що використовують власний друкарський верстат, який нібито здатний повторити частину захисних елементів. Насправді абсолютна більшість фальшивок – вкрай низької якості.

Доставляють підробки за допомогою кладменів: це кур’єри, які ховають “товар” у вказаному продавцем районі. Кладменам пропонують зарплату у розмірі близько 2 тис. грн на день (залежить від кількості доставок). Таких кур’єрів наймають у всій країні. Для роботи їм потрібно залишити заставу у розмірі 30 доларів (їх обіцяють повернути після успішних доставок). Фальшивки вони забирають на “Новій пошті”, а розносять та ховають у дворах у тих районах, які вказують покупці.

На Тернопільщині мати п’ятьох дітей пішла в готель з чоловіком і обікрала там його

Судитимуть трьох осіб, які незаконно переправляли військовозобов’язаних чоловіків за кордон