Телефонні аферисти обшахраювали трьох жителів Тернопільщини. Більше 50000 гривень зняли з карткових рахунків.
Пройдисвіти довідувалися конфіденційну інформацію та спустошували електронні гаманці.
Від такого роду злочину й потерпіло одразу троє краян. Потерпілі розповіли, що до них телефонували невідомі та представлялися співробітниками фінансових установ. Вони входили в довіру та дізнавалися персональні дані, аби убезпечити рахунки. Натомість пройдисвіти знімали заощадження. Одна з заявниць втратила 37 756 гривень, інші 7984 гривень та 4900 гривень.
Відомості про події слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Аби розпізнати шахрайство і не стати його жертвою, слід запам’ятати:
– співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;
– якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Адже співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;
– дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.