Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Повістки нового зразка: що потрібно знати військовозобов’язаним з Тернопільщини (ФОТО)

Згідно з прийнятими правилами військового обліку від 30 грудня минулого року, тепер усім військовозобов’язаним повинні вручати повістки нового зразка.

Вони відрізняються від попередніх кількома пунктами, йдеться в сюжеті “Тернопіль 1”, повідомляють “Тернополяни”.

За словами начальника Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковника Ігоря Гусєва, перша відмінність полягає у назві. Тепер замість військових комісаріатів – територіальні центри.

По-друге, збільшили перелік документів, які людина має принести в центр комплектування для уточнення своїх даних. До паспорта, військового квитка і приписного додали ще ідентифікаційний номер.

Також у повістці нового зразка зазначили про законодавчу відповідальність військовозобов’язаного, якщо без поважних причин він не з’явиться у пункт.

“В минулому формулюванні було чітко вказано, що якщо людина не прибуде, то буде підлягати адміністративному покаранню. Це юридично неправильно, тому що є різні обставини. Бувають певні причини, зокрема і визначені законодавством через які людина може не прибути в територіальний центр. А зараз уже чітко деталізували, що якщо особа не з’явилася без поважних причин, то тоді вже на неї чекає відповідальність згідно вимог чинного законодавства”, – відзначив Ігор Гусєв.

Зміни внесли лише у повістку первинного оповіщення. Це той документ, який вперше вручають військовозобов’язаним, щоб вони з’явилися для уточнення даних. У повістках на відправку у військові центри змін немає.

Юристи зазначають, що відмовитися від повістки громадяни не мають права, але радять уважно вивчити її перед тим, як підписувати.

На Тернопільщину прибуде глава УГКЦ Святослав Шевчук

На Тернопільщині один день на тиждень не будуть вимикати світло: назвали причину