Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщину прибуде глава УГКЦ Святослав Шевчук

Глава УГКЦ блаженніший Святослав освятить ювілейний хрест, збудований на честь 500-ліття Чорткова та 30-ліття парафії Катедрального собору 4 лютого.

Про це повідомили на сторінці собору в фейсбуці.

Ювілейний Хрест – основний композиційний елемент вхідної частини до комплексу храму. Автором проєкту став знаний Львівський архітектор родом із Чортківщини Михайло Федик.

Створюючи концепцію Ювілейного Хреста він хотів наголосити на важливості пошанування наших воїнів: бійців УГА, Січових Стрільців і також цілого пантеону сучасних Героїв, які щоденно платять своїм життям за нашу незалежність. Тож, архітектурно-містобудівне середовище центральної частини міста, тривожний час воєнного стану, пам’ять про багатовікову боротьбу нашого народу за незалежність і передовсім – життєдайна сутність Христового Воскресіння – все це спонукало до прийняття неординарного архітектурно-художнього рішення – встановлення Ювілейного Хреста, – йдеться в повідомленні.

Елементи монументальної композиції:

Скульптурний горельєф «Розп’яття» – символ страждань, які перетерпів Ісус – розміщений в арковій ніші на північній стороні стели. На південній – скульптурні рельєфи Архистратига Михаїла– покровителя українського війська. Він зображений з вогненним мечем праведного суду (в ніші на символічних хмарах). Трохи нижче – Державний Герб і чотири Герби історичних періодів, діб незалежності Української Держави. Кожен герб «вплетений» у символічний «Вінок Слави», посередині якого, під Державним Гербом, вкомпонований текст – «Вічно Єси». Завершує композицію Ювілейного Хреста символ Вселенської Церкви – хрест на кулі.

У Чорткові загорівся акумулятор, який живив котел: ледь не згоріла квартира

Повістки нового зразка: що потрібно знати військовозобов’язаним з Тернопільщини (ФОТО)