Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

РНБО просить законодавчо заборонити роботу УПЦ МП в Україні

Рада національної безпеки та оборони України на засіданні 1 грудня доручила Уряду внести на розгляд Верховній Раді законопроєкт про щодо заборони діяльності в Україні діяльність релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії.

Насамперед, ідеться про Українську православну церкву Московського патріархату. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до українців.

РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій. Державній службі з етнополітики та свободи совісті – забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності вжити передбачених законом заходів.

Також доручено забезпечити перевірку наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

По-четверте, усім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, – активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України і застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі.

За словами Зеленського, зараз потрібно підвищити статус і посилити можливості Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

“Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави”, – сказав президент.

Потужне зіткнення на Теребовлянщині: є потерпілі, рух ускладнений (ФОТО)

У Микулинцях водій на “Мерседесі” хотів дати хабар поліції