Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Препарат від СМА стане безплатним в Україні

Вперше в Україні пацієнтам з рідкісною смертельною хворобою СМА стануть безоплатно доступні ліки. Батьки дітей з цією тяжкою хворобою роками домагалися цього рішення від держави, пише BBC.

Організація “Медичні закупівлі України” централізовано придбала препарат “Рисдиплам” для лікування дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Пацієнти зможуть отримати ці ліки безкоштовно.

СМА – рідкісна нервово-м’язова хвороба, яка призводить до атрофії кінцівок та смерті.

Один флакон препарату “Рисдиплам” в Україні коштує понад 250 тисяч гривень. Це – єдиний лікарський засіб від спінальної м’язової атрофії, яким можна самостійно лікуватися вдома. Його потрібно приймати орально.

Закупівля ліків проти СМА стала можливою завдяки інструменту договорів керованого доступу (ДКД), пояснили в агенції в “Медичні закупівлі”. Він дозволяє зберегти конфіденційною ціну. Перелік лікарських засобів, які будуть закуповуватися за ДКД, затвердив кабінет міністрів України 9 грудня.

Гендиректор “Медичних закупівель” Едем Адаманов розповів, що в Україні зараз є 111 дітей із цим захворюванням.

Через надзвичайно високу вартість лікування їхні родини змушені були витрачати всі заощадження та збирати кошти від небайдужих, додав він.

Найдорожчі ліки в світі

“Рисдиплам” – не єдиний препарат, який застосовують при СМА. Існують ще два, здатні загальмувати або зупинити розвиток хвороби, – це “Спінраза” і “Золгенсма”.

“Спінразу” вводять пацієнту під оболонку спинного мозку на 1, 14, 28 і 63 день лікування. Пропускати їх не можна, інакше ефект втратиться. Далі препарат вводять довічно кожні чотири місяці.

Рисдиплам” також потрібно приймати усе життя, але на відміну від “Спінрази”, його можна пити вдома, як звичайні ліки.

“Золгенсма” визнана найдорожчими ліками у світі – вартість однієї дози сягає 2,2 млн доларів. Однак вона здатна зупинити розвиток СМА за один укол – препарат по суті замінює собою дефектний ген, який спричинює хворобу.

Батьки, які стикнулися з рідкісною хворобою, хотіли би отримати саме цей препарат.

У 2021 році видання The Guardian повідомляло, що лікування “Золгенсмой” пройшли вже понад 1 тисяча дітей, препарат затверджений у 38 країнах. Для дітей із Великої Британії лікування цим препаратом віднедавна стало безкоштовним.

Лотерея чи благодійність

Минулого року переможцем лотереї став півторарічний Арсен Борис – хлопчик з міста Скалат на Тернопільщині.

 

 

 

 

 

 

Водій був п’яний, в’їхав у дерево: на Бережанщині загинули 24 та 42-річні чоловіки

Попередження від синоптиків: Тернопільщину накриє крижаний дощ