Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Заправки в Україні готуються до повного блекауту: як працюватимуть і що станеться з цінами

Автозаправні станції в Україні планують свою роботу з огляду на ризик блекауту. АЗС закуповують дизель-генератори, а деякі – й термінали Starlink. Витрати на додаткове обладнання можуть уплинути на ціни для водіїв.

Про це розповів СЕО групи компаній, яка має велику мережу заправок, Василь Даниляк у інтерв’ю НВ. Зараз у цій мережі працюють 400 станцій.

“270 заправок – із дизель-генераторами, докуповуємо ще 105. Отже, до кінця року в усіх регіонах уже на 375 АЗС будуть генератори… Звісно, це позначиться на вартості палива. У нас є різні генератори – 50 кВт і 100 кВт – вони досить багато споживають”, – зазначив бізнесмен.

Наскільки саме зросте ціна бензину, він не повідомив. За розрахунками Даниляка, якщо обсяги продажів залишаться високими, паливо подорожчає несуттєво.

“Залежатиме [від того], скільки заправка продаватиме, чи їздитимуть люди. Буде хороша реалізація – це не надто вплине на ціну. Інша річ, якщо [реалізація буде] маленька. Об’єкт однаково має працювати. Ще “Старлінки” потрібно буде забезпечувати”, – розповів Даниляк.

За його словами, в мережі вже працюють 30 терміналів Starlink, наразі переважно на деокупованих територіях, де постійно немає зв’язку. Проте закупівлі обладнання ще тривають.

Також він уточнив, що наявність генераторів на АЗС дасть змогу українцям не лише заправлятися в цих точках, а й заряджати гаджети й отримувати гарячу їжу. “Звісно, в нас немає душів, але зарядити телефон, зателефонувати близьким, заправитися, купити поїсти – це можна буде зробити”, – зазначив Даниляк.

Джерело.

Мав дружину та 5 дітей: Тернопільщина попрощалася з офіцером Юрієм Ожоганичем (ФОТО)

На якій вулиці є світло? Тернополянин створив корисний сайт про електропостачання