Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Втекли на Захід і ховаються: яке покарання передбачене для ухилянтів-переселенців

Як насправді, згідно з Законом, мають діяти військовозобов’язані у таких ситуаціях, як зараз.

Від початку повномасштабного російського вторгнення з територій активних бойових дій на Захід України переїхали тисячі людей. Серед них і чоловіки, які підлягають мобілізації.

Чимало із них так і не стали на облік до військкоматів.

Про це в інтерв’ю ТСН розповів начальник Львівського обласного центру комплектування полковник Олександр Тіщенко.

Він зазначив, що на всіх військовозобов’язаних поширюється обов’язок дотримання Правил військового обліку, в яких вказано, що в разі зміни місця проживання військовозобов’язані та резервісти повинні повідомити про такі обставини й стати на військовий облік за новим місцем проживання (хай і тимчасовим).

– В ідеалі військовозобов’язані чоловіки та жінки мали б спершу прийти у свій ТЦК та знятись з обліку і вже потім ставати на облік за новим місцем проживання. Однак під час обстрілів і окупації частини території це було зробити неможливо.

Враховуючи ці обставини, військовозобов’язаним було дозволено ставати на військовий облік за новим місцем проживання із подальшим зняттям із військового обліку за попереднім місцем реєстрації. На превеликий жаль, дехто вирішив таким чином сховатись від територіальних центрів, тим самим порушуючи закон, – розповідає Олександр Тищенко.

Він зазначив, що порушення Правил військового обліку тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Повторне ж порушення обійдеться порушнику у 50-100 неоподаткованих мінімумів громадян.

В грошовому еквіваленті – це від 510 до 850 грн за перше порушення і від 850 до 1700 грн за повторне порушення.

Наче та калина над домовиною свого сина хилиться старенька мати: поблизу Тернополя поховали Героя

Розвідка Британії пояснила, чому РФ використовує для ударів ракети з ядерного арсеналу