Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Скорочення держслужбовців: Кабмін ініціює нову реформу

Кабінет Міністрів України ініціює реформу зменшення кількості державних службовців. Загалом кількість працівників органів виконавчої влади планують скоротити з 237 000 до 64 000 осіб.

Відповідно, державні видатки на оплату праці скоротяться вдвічі, а заробітна плата вдвічі зросте. Якщо ж реформу все ж затвердять – вона почне діяти навесні 2023 року, пише джерело.

Основна ціль реформи – це підвищення ефективності діяльності інституту державної служби та зменшення видатків на утримання чиновників.

Уряд розраховує, що реалізація реформи дозволить скоротити половину чиновників, проте видатки на їхнє утримання пропорційно не зменшаться. Аби мотивувати держслужбовців працювати ефективніше, їм доведеться платити ринкові зарплати. Тим більше, що це пропонує сама концепція реформи.

Автори реформи підрахували, що звільнення чиновників дозволить щорічно економити 12 млрд грн.

Зміни у кількості міністерств.

Так, реформа передбачає зміни у кількості міністерств, їх планують зменшити з 20 до 14.

Міністерство розвитку громад і територій, Міністерство з реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерство інфраструктури планують об’єднати в Міністерство розвитку громад, інфраструктури, територій і реінтеграції.

Міністерство економіки, Міністерство аграрної політики, та Міністерство стратегічних галузей економіки будуть об’єднані у новостоворене відомство – Міністерство інновацій та економічного розвитку.

Також, планують об’єднати Міненергетики та Мінекології. Вони стануть Міністерством енергетики, сталого розвитку та природних ресурсів.

Зміни також торкнуться галузі освіти та культури – Міністерство освіти, Міністерство молоді та спорту і Міністерство культури об’єднають у Міністерство розвитку людського капіталу.

Міністерство у справах ветеранів ліквідують, а деякі відомства доповнять новим функціоналом. Так, Міністерство соціальної політики може стати Міністерством добробуту та розвитку продуктивних сил. МЗС у новій структурі уряду може перетворитися на Міністерство закордонних справ та євроінтеграції.

Реформа наразі в процесі розробки.

Скорочення кількості працівників.

Відповідно до презентації Мінцифри, за перші пів року реформи чисельність державних службовців скоротиться на 60 тис осіб.

Внаслідок об’єднань міністерств та функцій забезпечення їх діяльності штат центральних апаратів міністерств скоротиться з 9,2 тис до 2,7 тис осіб. Кількість працівників їх територіальних органів – з понад 15 тис до менш ніж 9 тис.

Кількість працівників міністерств зменшать шляхом централізації функцій підтримки їхньої роботи в одній установі – Центрі уряду.

Даний орган має замінити Секретаріат Кабміну і відповідатиме за бухгалтерію, управління персоналом та фінансами, юридичне забезпечення, ІТ-сектор, безпеку та адміністративно-господарську діяльність у всіх міністерствах.

Окрім цього, планується зменшення працівників Пенсійного фонду, Податкової служби, Держстату. Після реформи кількість таких органів скоротиться з 58 до 43 тисяч, кількість працівників у їх центральних апаратах – з 13 тисяч до 4,3 тис осіб, у територіальних – з 80 тис. осіб до 40 тисячі осіб.

Однак, за словами міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова, скорочення держслужбовців, почнеться в першу чергу з тих які виїхали за кордон, або взяли тривалу відпустку за власний рахунок, або знаходяться в простої чи працюють дистанційно. Крім того, скоротять представників держапарату, які залишились на тимчасово окупованій території, адже вони все одно зараз не можуть виконувати покладених на них функцій.

 

Тернополяни продовжують збір коштів на безпілотник для 44-ї бригади

Переселенець з Харкова встановив на Тернопільщині зворушливу скульптуру на честь міст-героїв (ФОТО, ВІДЕО)