Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На городі в мешканки Шумщини знайшли поховання VІІ-VІ ст. до н.е

9 листопада цього року Тернопільським обласним центром охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини (Марина Ягодинська, Сергій Грабовий, Володимир Салук) проведені термінові охоронні розкопки на земельній ділянці у селі Угорськ, що належить до Шумської громади Тернопільської області. Було виявлено давні останки людини.

“Тернопільський обласний центр охорони пам’яток культурної спадщини постійно здійснює планові археологічні розкопки, розвідки, експедиції та моніторинг об’єктів культурної спадщини археології, – розповіли на сторінці центру. – Але знахідки старовини часто виявляються доволі несподівано. До нас звертаються із проханням про обстеження місць, на яких під час різного роду робіт знаходять давні кістки чи предмети старовини. В багатьох випадках справді було підтверджено виявлення цінних для історії речей. До прикладу, торік було відкрите цінне скринькове поховання, яке залишалося недоторканим бл. 5 тис. років.

Після недавніх проведених робіт під керівництвом директорки Центру, археолога, к.і.н. Марини Ягодинської було виявлено останки похованої особи, що розміщувалися в умовній кам’яній «скрині», скоріш за все, у випростаному положенні (більша частина поховання була зруйнована). Дослідниця відносить знахідку до могилянської групи скіфського часу (VІІ-VІ ст. до н.е.).
Виявлені останки ексґумовані та будуть у подальшому ретельніше досліджені.
Ми вдячні голові Шумської територіальної громади Вадиму Боярському, діловоду села Угорськ Оксані Таращук та господині городу, де було знайдено поховання, Надії Тимощук за своєчасне інформування про знахідку та допомогу в дослідженні.
Окремо хочемо подякувати за проведення розкопок добровільним помічникам – Володимиру Марценюку, Олександру Марковцію та Ігорю Боярчуку”.

Троє рідних братів із Теребовлі — на фронті

Життя обірвалося у військовому госпіталі… Тернопільщина втратила ще одного Героя