Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

«Це був концтабір»: морпіх Михайло Діанов розповів про полон (ВІДЕО)

За долю Михайла Діанова з Тернопільщини, морського піхотинця, захисника Маріуполя переживала вся Україна. Про пережите він поділився в інтервю ТСН.

Про його посмішку світ дізнався завдяки світлині – азовець Дмитро Козацький на псевдо “Орест” зробив її під час облоги “Азовсталі”. Боєць Мішаня у подертому кожусі, з кошлатою бородою, шпицями у сскаліченій руці і посміхається. “Як я вижив? В мене не поцілили”, – твердить він.

Михайло на війні від 2015 року. До Маріуполя та полону він був гранатометником у приазовських степах, потім вже поранений потрапив на завод Ілліча та “Азовмаш”, а вже звідти вдалося виїхати на “Азовсталь”. Він воював однією лівою і найбільше не любив авіаудари по заводу.

“Очікується масований авіаудар і все – ти стаєш між якимись суперперекриттями, і це не летить винищувач чи штурмовик і кинув там бомбу, це летить ескадрилья бомбардувальників і бубубубубубу. Оця вся штука труситься, через вентиляцію входить пилюка і ми всі в масках були, дихати було неможливо”, – розповідає чоловік про будні на “Азовсталі”.

Він виконав наказ вижити, здавшись у полон. “В Оленівці жах був, це концтабір”, – каже боєць.

До звільнення з Оленівки його вивозили лише раз, аби зняти апарат зовнішньої фіксації.

«Мені апарат знімали плоскогубцями, без наркозу, “ти ж морпіх, давай, терпи”, один тримав за плече, а другий знімав мені апарат. Терпів, де я мав дітися. Рука була пошкоджена капітально, я гнив повністю», – розповідає Михайло.

Зараз у його руці не вистачає 4-х сантиметрів кістки. Ортез для своєї понівеченої кінцівки морпіх зробив сам і не дозволяє лікарям щось змінити.

На його обличчі ще залишилися сліди від скотчу, його наліпили ще в Оленівці, а зняли, лише коли він почув: “Хлопці, Слава Україні! Огогогого! Був український прапор, хотів заплакати, але сліз не було”, – ділиться військовий.

Михайло упевнений, що йому обов’язково відновлять руку, і він знову буде грати на музичних інструментах. У мирному житті він був музикантом, у Тернополі мав свій гурт і найбільше любив грати на басгітарі. А ще він мріє про риболовлю та про те, як почне працювати – відкриє свою майстерню по металу.

Що дивує Діанова після повернення з полону – це те, що він став дуже популярним. Тож зараз має нову мрію.

«Я хочу просто пройтися Києвом, аби мене ніхто не чіпав, зайти до магазину і купити не дуже потрібну мені річ, я збирав давно гроші, аби купити собі якусь дрібничку, побавитися дві години може і поставити на полиці, бо я її купив», – розповідає Михайло.

Поліція знайшла 28-річну тернополянку, яка поцупила дитячий самокат

Військовий з Тернопільщини підняв прапор над Лиманом (ФОТО)