Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Лікар з Тернополя створює унікальні 3D-картини з соломи

Петро Левицький очолює Тернопільський міський клініко-діагностичний центр. Свою професійну діяльність поєднує зі спортом та творчістю. 

Чоловік вправно творить із соломи унікальні 3D-картини, які захоплюють своєю досконалістю та оригінальністю задуму, пише «Сільський господар плюс».

«Вперше солом’яні полотна я побачив на Рівненщині, – розповідає Петро Левицький. – Вони мені настільки сподобалися, що я одразу попросив познайомити мене з їхньою авторкою. Звісно, майстриня поділилася своїм творчим процесом, утім була певна, що це заняття не для мене. Переконувала, що ця робота дуже кропітка, вимагає багато часу і зусиль. Але моя наполегливість «взяла гору».

Першу картину – солом’яну гвоздику пан Петро творив майже пів року. Так, нині він не соромиться зізнатися, що це було нелегко, але результат перевершив усі сподівання.

«Картину я подарував дружині на день народження, вона була у захваті, – пригадує майстер. – Зізнаюся, я також (посміхається – авт.) Ще раз доказав собі і своїм рідним, що доклавши зусиль, можна досягти бажаного результату. Головне, впевнено йти до мети».

Тепер у Петра Левицького чимала колекція полотен із соломи. Вони прикрашають його робочий кабінет і власне помешкання. Ними захоплюються глядачі під час творчих виставок.

«Творити такі картини – й справді кропітка робота, але дуже захоплива, – каже Петро Ростиславович. – Насамперед потрібно заготовити солому. Робити це слід влітку за сухої погоди. Найкраще підходить ячмінна, вівсяна та пшенична солома. Кожну соломинку потрібно обережно розрізати вздовж стебла, прокип’ятити, випрасувати. Жодних барвників не використовую. Для отримання бажаного кольору солому прожарюю. Далі на папері малюю ескізи, вирізаю їх, а потім оздоблюю соломою».

На своїх полотнах майстер найбільше любить зображати світ природи та міфічних істот. Зазвичай на їхнє виготовлення витрачає кілька тижнів. А на деякі, як-от картину «Три богатирі» – шість місяців.

«Хоча цей процес і забирає багато часу, втім приносить для мене неабияке задоволення, – ділиться Петро Левицький. – Така зміна діяльності – це найкращий відпочинок. Творчі заняття відновлюють сили, заспокоюють і дають наснагу для життя і праці».

 

В Україні скасували осінній призов: деталі

З нагоди професійного свята нагородили освітян Тернопільщини (ВІДЕО)