Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Двічі мобілізувався за власним бажанням: на передовій воює майстер ремонту побутової техніки з Тернополя (ФОТО)

Навідник гармати тернопільської артилерії, доброволець Святослав на псевдо Грек.

На фронті — вдруге, вперше свою небайдужість Святослав проявив у найзапекліші дні на Майдані. Бо не зміг би по-іншому. З тих же причин не оминула його участь ні в АТО, ні в повномасштабній війні. Двічі мобілізувався за власним бажанням. Двічі нагороджений медалями «За взірцевість у військовій службі» ІІ і ІІІ ступенів, пише “20 хвилин”

У цивільному житті він майстер з ремонту побутової техніки. Та, коли після мобілізації у лютому цього року направили в ремонтну бригаду, — відмовився, мовляв, мобілізувався не для тилової служби.

Маючи півторарічний досвід в піхоті під постійними обстрілами, прагнув бути корисним саме в бойових завданнях.

У 15-му році був командиром відділення піхоти 14-ї бригади. Вогневі розрахунки його підрозділу були за 800 м від противника: Гнутове, Мар’янка. Каже, що найстрашніше переживав перші обстріли.

“Ми перебували у контейнері, закопаному в землю, його підкидало від вибухів, — пригадує військовий. — По нас тоді стріляли з танків та гармат 152-м калібром”.

Пригадав також, як там же ворожа диверсійна група напала зі стрілецькою зброєю на їхній блокпост. Відстрілювалися, серед ворогів були двохсоті. Ті відступили. Убитих повідтягували з собою.

На щастя, за весь час в розрахунку Грека ніхто з побратимів не загинув.

Київщина, Житомирщина, Рівненщина — саме там Грек у складі нашій бригади розпочав службу на початку повномасштабної війни. Та на півночі було відносно спокійно. Чого не скажеш про місця, де він проходить службу зараз. На запитання про найбільшу складність відповідає, що саме тут.

Інтенсивності наступів особливо не відчувають — тільки на виїздах. Чергування — виснажливі, виїзди — нерегулярні, у тому і найбільша складність.

“Прилітає часом, ми тоді ховаємося по укриттях, — говорить військовий. — Позиції завжди обкопані, тому ми здебільшого — у безпеці. Важливо, що кожен наш виїзд наближає Перемогу і просуває вперед”.

Пригощають непроханих гостей старими гостинцями — гятять по орках з озброєння ще радянських зразків.

Працюють на виїздах, постійно змінюючи позиції, адже на артилерію, за словами співрозмовника, окупанти найбільше полюють.

“Координати дають, ми відпрацьовуємо по цілях, — розповідає навідник. — Я виставляю координати, хтось досилає снаряд, хтось — заряд, у кожного своя робота”.

Запитуємо про можливості гаубиці, її оперативність. Функціонує повноцінно, все регулюється, після кожного пострілу Грек відновлює координати для чергових цілей. Час від початку його роботи до пострілу — всього декілька секунд. Для більшої ефективності гармату закопують в землю, тоді все відбувається швидше з меншою вірогідністю похибки.

Не приховує, як сумує за родиною. Вдома з дружиною на татка чекають двійко діток.

На війні загинув тернопільський прокурор

У Тернополі розпочали збір коштів на безпілотник для 44-ої бригади