Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Дрони-камікадзе атакують українців: що робити тернополянам аби врятуватися

Іранські дрони-камікадзе доставлені в білорусь для атак України.

Про це йдеться у повідомленні територіального управління сил тероборони “Захід”.

Які іранські безпілотники використовує росія

“Шахед-136”

“Шахед-136” – дрон-камікадзе, який наразі найбільше використовується російськими військовими на війні в Україні. Атака саме цим типом БПЛА була здійснена в Білій Церкві в ніч з 4 на 5 жовтня.

Дрон летить на малих висотах з крейсерською швидкістю 120 км/год. Це по суті баражуючий боєприпас” – пояснює речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За словами речника командування Повітряних сил, росіяни використовують Shahed-136 для атак на тилові позиції, артилеристські установки та іншу броньовану техніку. Розповсюджене переконання, що його використовують виключно “роєм“, тобто групою, яку важко перебити, однак Ігнат підкреслює, що тактика застосування цих дронів в Україні доволі різноманітна.

Головне завдання – долетіти до запланованої цілі та вразити її, наче ракета. Звідси й така характеристика як “камікадзе”.

 

За словами речника командування Повітряних сил, “Шахед-136” є радіолокаційно малопомітним і летить на низькій висоті. Для їхнього збиття підходять різні засоби ППО, однак найдоцільніше використовувати такі зенітні самохідні артилерійські установки, як українська “Шилка” або німецький “Гепард”.

“Мохаджер-6”

Згідно з характеристиками, “Мохаджер-6” – багатоцільовий ударний БПЛА, призначений для проведення розвідки, спостереження, рекогносцировки та вогневого ураження. Першочергове його завдання – розвідка, однак у разі виявлення необхідної цілі він здатен її вразити за допомогою бойової частини масою в 100 кг.

За характеристиками та призначенням його часто порівнюють із турецьким “Байрактар TB2”, але він менш потужніший.

Даний іранський БПЛА може перебувати в повітрі до 12 годин і завдавати ударів по рухомих і стаціонарних цілях на дальності до 200 км, оскільки саме такий радіус є максимальним для дії системи його управління. “Мохаджер-6” може бути оснащений 2 або 4 (в залежності від модифікації) ракетами “Qaem TV/IR” або “Almas”.

 

Що робити, коли Росія запускає дрони Shahed-136

Мотор Shahed-136 гучно працює, дрон-камікадзе літає на малій висоті, тому його важко збити засобами ППО. Росія використовує ці дрони, аби не витрачати дорогі ракети такі, як Х-101, “Калібр” і Х-555, вважає речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, Росія могла отримати сотні дронів-камікадзе Shahed-136, а також вірогідно має на озброєнні інші ударні іранські дрони Shahed-129 і Mohajer-6.

Як вберегись в разі атаки іранських дронів-камікадзе — поради Центру стратегічних комунікацій
Графіка Центру стратегічних комунікацій
  • Чуєте звук двигуна поруч — негайно прямуйте до укриття та залишайтесь там, поки не мине небезпеки.
  • Обирайте місця подалі від військових та стратегічних об’єктів, адміністративних установ.
  • Коли нема змоги дістатись укриття, дотримуйтесь правила “двох стін“, які мають відділяти вас від небезпеки.
  • Найкраще під час можливої атаки — перебувати в спеціально облаштованому сховищі. Якщо такого поблизу нема, ховайтесь на станціях метро, у підвалах чи цокольних поверхах будинків, підземних паркінгах та переходах.
  • Якщо ви потрапили під обстріл на вулиці, знайдіть будь-який виступ, заглиблення в землі або канаву. Укриттям на вулиці також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки.
  • Лягайте на землю та закрийте голову руками. Прийміть позу ембріона, розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками, та відкрийте рот.
  • Якщо знайшли приміщення, обирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку попадання снаряда. Залишайтеся в укритті мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.
  • Не залишайтесь в транспорті під час обстрілу. Вийдіть та відбіжіть подалі від дороги. І там знайдіть можливе укриття.
  • Ховатися в під’їздах, під арками, на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій також небезпечно. Намагайтеся не ховатися за автомобілями або кіосками: вони часто стають мішенями.

Джерело: УП

На Тернопільщині шахраї під виглядом надання допомоги викрадають гроші з банківських карток

Чому нові смартфони продаються без зарядних пристроїв?