Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Борцям за незалежність обіцяють особливі пенсії

Комітет ВР підтримав встановлення пенсій за особливі заслуги борцям за незалежність України.

Пропонується встановити у розмірі 200 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендує Верховній Раді ухвалити у першому читанні законопроєкт № 8032 про внесення змін до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” (щодо борців за незалежність України у XX столітті), який передбачає виплату пенсій за особливі заслуги особам, що мають статус борців за незалежність.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 1 Закону “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” та передбачити, що пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України, які відповідно до Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» мають статус борців за незалежність України у XX столітті та відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» зазнали репресій за політичними або релігійними мотивами у формі позбавлення волі (ув’язнення) або примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу і реабілітовані у встановленому законом порядку.

Пенсію за особливі заслуги борцям за незалежність України у ХХ столітті пропонується встановити у розмірі 200 відсотків прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. За розрахунком авторів законопроєкту, на його реалізацію потрібно щорічно 12 мільйонів гривень.

Згідно зі статтею 5 закону пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, і становить до 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Станом на 12 жовтня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить трохи більше 2 тисяч гривень. З 1 грудня його розмір зросте до 2093 гривень. Передбачається встановлення надбавок до пенсії.

Джерело.

На Донеччині поклав життя за Україну захисник Володимир Горин з Тернопільщини (ФОТО)

У Тернополі спіймали п’яного водія зі зброєю (ФОТО)