Нові поштові марки, присвячені псу Патрону, презентували в обласному управлінні пожежно-рятувальної служби. Також відкрили “Кімнату мінної безпеки”, яку зможуть відвідувати школярі.
Для презентації нових марок пса розміновувача із Чернігова Патрона, в музей обласного управління пожежно-рятувальної служби запросили собаку Фіону з кінологом, пише Суспільне.
![У Тернополі погасили марку "Пес Патрон" У Тернополі погасили марку "Пес Патрон"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/7aacba5e9a67f04b.jpg)
Фіона з кінологом. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль
Вівчарка Фіона єдина в Україні вміє шукати людей за методом Аркон. Він полягає у тому, що собака бере участь у пошуку сама, без допомоги кінолога. ЇЇ навчали цього методу в Португалії.
Нових поштових марок 8, їх продаватимуть аркушем. На них – малюнки та фото Патрона. Також презентували конверти. Заступниця директорки Тернопільської дирекції “Укрпошти” Тамара Оксюта каже, це перша марка, частину грошей з вартості якої направлятимуть на благодійність.
![У Тернополі погасили марку "Пес Патрон" У Тернополі погасили марку "Пес Патрон"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/c6148e47b09cb714.jpg)
Тамара Оксюта. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль
“Марка має два номінали. Один номінал йде на оплату за пересилання, а інший – перераховується в благодійний фонд. Збираються кошти, відповідно, буде закуповуватися машина для розмінування полів. На даному аркуші зображено життя легендарного пса Патрона. Це 8 марок з різними днями роботи: в полі, на рибалці, в допомозі із пошуком під завалами людей”, – каже заступниця директорки Тернопільської дирекції “Укрпошти” Тамара Оксюта.
![У Тернополі погасили марку "Пес Патрон" У Тернополі погасили марку "Пес Патрон"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/b8316180bbe91e18.jpg)
Поштова марка. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль
У відділенні “Укрпошти” на вулиці Чорновола люди очікують на штемпель для нових марок. Крайня в черзі – тернополянка Галина Багрій. “Я купила марки про собаку Патрона, купила листівки, наклейки, магнітики. Я від першого разу, коли презентували воєнні марки, я кожен раз все купую. Для дочок, для внуків на пам’ятку”, – каже Галина Багрій.
![У Тернополі погасили марку "Пес Патрон" У Тернополі погасили марку "Пес Патрон"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/4284bd7f68bd6204.jpg)
Ольга Пугачова. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль
Ще одна покупчиня – переселенка із Донецька Ольга Пугачова. “Я прийшла для того, щоб зробити якийсь вклад, щоб пошвидше закінчилась війна”, – каже Пугачова.
![У Тернополі погасили марку "Пес Патрон" У Тернополі погасили марку "Пес Патрон"](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/5021c3f02572b6d8.jpg)
Ольга Пугачова. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль