Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Ціною власного життя врятував побратимів: у Підгайцях поховали пілота Олександра Корпана

Олександр Корпан був одним із кращих офіцерів свого підрозділу, цінував бойове побратимство. Він народився у Севастополі.

Захоплювався музикою, але пішов батьківською стежиною — обрав фах військового. Закінчив військово-морський ліцей Севастополя та Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, повідомляє “Український інститут національної пам’яті”.
Служив у 299-й бригаді тактичної авіації імені генерала Василя Нікіфорова в Миколаєві. Виконував військові завдання на Донбасі. Мав відзнаки від командування. 2021-го визнаний найкращим льотчиком ударної авіації в Україні.
2 березня 2022 року під час повернення з бойового вильоту літак Олександра був підбитий і загорівся. Капітан Корпан відвів охоплений полум’ям борт від аеродрому й ціною власного життя врятував побратимів та багатьох мешканців міста Старокостянтинова на Хмельниччині. Герой України посмертно.
Поховали Олександра Корпана у місті Підгайці на Тернопільщині, звідки його родина.
«Люди тут не знали його особисто, але ми прийшли подякувати за те, що захищав наші домівки. Тепер він боронитиме нас із неба», — розповіла місцева жителька, яка прийшла на похорон. У Кременчуці на Полтавщині вулицю Гастелло перейменували на честь Олександра Корпана.

На Руській водій на “Хонді” збив 20-річного хлопця (ФОТО)

На Шумщині двоє діток знайшли сім’ю в будинку сімейного типу (ФОТО)