Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Книги про історію Чорткова продали на аукціоні за 125 тисяч гривень

4 вересня у Чорткові відбувся другий у його 500-літній історії мистецький аукціон. З молотка продавався один лот – три книги історії Чорткова Петра Федоришина у єдиному екземплярі.

Участь в аукціоні взяли 7 претендентів, пише Чортківська міська рада. Ціна стартувала із 10 тисяч гривень. Мінімальний крок підвищення пропозиції – 2000 грн. Найбільшої інтриги аукціон досягнув, коли директор Чортківського фахового медичного коледжу Любомир Білик, об’єднавши зусилля із місцевими аграріями Василем Вислоцьким, Василем Градовим та Олегом Войцишиним, «перебили» попередню пропозицію та запропонували 125 тисяч гривень за лот! Ведучий аукціону, народний артист України Гриць Драпак урочисто відрахував: «Один! Два! Три! Лот продано!».

Переможці аукціону подякували Петру Федоришину за пророблену працю, котру він провів задля дослідження і написанні історії Чорткова.

«Направду вважаємо, що такі цінні книги про історію міста повинні залишатись у стінах, де історія Чорткова писалась і пишеться – у будівлі міської ради. Тож даруємо книгу Чорткову і усім чортків’янам»,- сказали переможці.

Три книги видрукувані лише в одному примірнику преміум-класу — на папері високої якості, в шкіряній оправі, вишукано оформленій металевими гербами всіх власників Чорткова. Проте головна цінність книг не в коштовній поліграфії, а в цікавій інформації, котра не увійшла в тиражовані раніше три томи.

Разом із книгами в лоті була спеціальна підставка для зберігання і читання, виготовлена за ескізом Петра Федоришина з вільхи й клена. В різьбі підставки автор втілив ідею культури України як частини європейської цивілізації, вдало поєднавши елементи античної і національної ідентичності.

Також відбувся продаж спеціально випущеної поштівки із репродукціями старих світлин архітектурних пам’яток міста й вітанням його голови Володимира Шматька. Лише сьогодні листівку погашували печаткою Гієроніма Садовського, унікальним за композицією предметом сфрагістики, що зберігається у фондах Львівського історичного музею.

 

 

З 1 жовтня Уряд збільшить компенсації тим, хто прихистив переселенців

«У Коропецькій громаді, як вдома. Бракує тільки моря…»