Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

За вказання гендерних ознак у рекламі загрожує штраф у 65 тисяч грн

Кабінет міністрів затвердив порядок сплати штрафів за згадування в рекламі про вакансії вимог щодо віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, членства у професійних спілках.
Постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2022 р. №863 затверджено Порядок сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог Закону «Про рекламу» щодо реклами послуг із працевлаштування
А саме Порядок визначає процедуру сплати рекламодавцями до державного бюджету штрафів за порушення вимог статті 24-1 Закону «Про рекламу».
Відповідно до цієї статті забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.
У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Тобто, наразі він складе 65 тисяч грн, – повідомляє Судово-юридична газета.
Штраф, накладення якого передбачено цією статтею, є фінансовою санкцією і не належить до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу України.
Відповідно до затвердженого КМУ порядку штраф сплачується на підставі розпорядчого документа (розпорядження, постанови) Держпраці про накладення штрафів за порушення вимог статті 24-1 Закону щодо реклами послуг із працевлаштування, прийнятого на підставі акта перевірки (далі — розпорядчий документ).
Рекламодавці сплачують штраф у державний бюджет за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців на рахунки, відкриті в органах Казначейства.
Штраф сплачується в 15-денний строк з дня вручення або отримання поштою (рекомендованим листом) розпорядчого документа.
У разі несплати рекламодавцем накладеного на нього штрафу протягом 15-ти календарних днів з дня вручення або отримання поштою (рекомендованим листом) розпорядчого документа, якщо такий розпорядчий документ не був оскаржений до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку і залишений в силі, сума штрафу стягується в судовому порядку.
Органи Казначейства за запитом Держпраці інформують Держпраці про суми штрафів, що надійшли до державного бюджету.
Рекламодавець має право звернутися до Держпраці або до суду щодо оскарження розпорядчого документа.

Обман пенсіонерів? Чи довго чекати людям щедрості від міжнародних організацій?

У Тернополі розшукують чоловіка, який обікрав магазин (ВІДЕО)