Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Майже 100000 гривень втратили жителі Тернопільщини: що сталося

Інтернет-шахраї ошукали жителів Тернопільщини майже на 100 000 гривень.

Зловмисники створюють недостовірні посилання з метою отримання інформації про банківські реквізити та конфіденційну інформацію. Як тільки громадяни заповняли відомості, з їх електронних гаманців зникали заощадження.

Від такого роду злочину потерпіло одразу четверо мешканців області. Люди купували через сайти-оголошень різний товар, який не отримували. Натомість з їх електронних гаманців зникали всі заощадження. Аферисти надсилали краянам фішингові-повідомлення, де громадяни вводили реквізити своїх банківських рахунків та коди доступу. Як наслідок жителька Тернополя втратила з валютної картки 2680 американських доларів, інша майже 2450 гривень, ще одна заявниця 16500 гривень, а житель Бережан 4110 гривень.

Відомості про події слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Такий вид шахрайства називається фішингова атака – це спроба отримати особисту інформацію через Інтернет оманливим шляхом. Зазвичай, вона здійснюються через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які користувач відвідує. Наприклад, на електронну пошту може прийти лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.

Зловмисники в посиланні просять вказати такі дані:
• Імена користувача та паролі;
• Номери соціального страхування;
• Номери банківських рахунків;
• PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери);
• Номери кредитних карток;
• Дівоче прізвище матері;
• День народження.

Не варто відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.

© Офіційний сайт Національної поліції: https://tp.npu.gov.ua/news/shaxrajstvo/Internet-shaxraji-oshukali-zhiteliv-ternopilshhini-majzhe-na-100-000-griven/

У Тернополі злочинець обікрав чоловік і одразу здав телефон у ломбард

33 тисячі гривень за 1 гектар. За скільки українці продають свої паї?