Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині немає змін в порядку оповіщення сигналу тривоги

Останніми днями в мережі активно обговорюють інформацію про зміну сигналів оповіщення повітряної тривоги. Йдеться про звук церковних дзвонів, гудок потягу, набат тощо.

Однак, Центр протидії дезінформації спростовує ці фейки. За їхніми словами, таких сигналів, як «звук церковних дзвонів, гудок потягу, набат» – немає.

Як повідомляють у Центрі, нові звуки однією з перших затвердила Вінницька міськрада в разі виникнення хімічної та радіаційної небезпеки, а також оповіщення про початок евакуації. Відтак вони мають право на існування.  Як повідомляє Центр протидії дезінформації, постанова Кабміну №733 від 27.09.2017р. затверджує “Положення про організацію оповіщення”. Відповідно до нього, саме органи місцевого самоврядування самостійно затверджують «порядок оповіщення», отже мають право самостійно обирати сигнали.

На Тернопільщині жодних змін в порядку оповіщенні небезпеки немає. Це під час брифінгу 22 серпня сказав начальник Головного управління ДСНС у Тернопільській області Віктор Маслей.

«Окремі громади на сесіях прийняли рішення щодо внесення змін або визначення  окремих сигналів для своїх територій. Вони мають таку можливість і вони це зробили», – каже він.

За його словами, законодавством України встановлено єдиний сигнал  оповіщення про небезпеку для всієї країни. Це переривчасті звукові сигнали, які звучать упродовж 3-5 хвилин і означають “Увага всім”.

«Після цього потрібно увімкнути радіо або місцеві телеканали й отримати інформацію про вид небезпеки й покрокову інструкцію подальших дій. Немає значення, чи це ракетна небезпека, чи радіаційна, чи інша. Тому ніяких змін в порядку оповіщення на сьогодні  немає.  Для всіх на території України встановлений один сигнал», – наголосив начальник управління ДСНС області.

 

Дружина і донька запам’ятають чоловіка та батька як Героя: Тернопільщина поховала Василя Димнича

Убив трьох людей на Тернопільщині: його шукали у лісах та містах