Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Зерновий мир: подробиці угоди в Стамбулі (ОНОВЛЕНО)

Зернова угода, яку 22 липня у Стамбулі підписали Україна, Туреччина та генсек ООН, має назву “Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів”.

Про це пише УП, посилаючись на отримали співрозмовників “Української правди” в уряді України та пост радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка у Twitter
За даними джерел, документ підпишуть міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар та генсек ООН Антоніу Гутерреш.
Співрозмовник УП підкреслив, що Україна не підписуватиме жодного документа з Росією.
Ініціатива, яка буде підписана представниками Туреччини, ООН та України, має бути затверджена Кабміном та оприлюднена у повному обсязі.
Такий же документ окремо мають підписати представники Туреччини, ООН та Росії.
“Ініціатива” передбачає, що контроль за портами “Одеса”, “Чорноморськ” і “Южний” повністю був і залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив не передбачається.
Джерела УП підкреслили, що жодних інших додатків та закритих документів, окрім “Ініціативи” не існує.
Також документ не передбачає ніякого послаблення санкцій по відношенню до Росії, попри те, що росіяни неодноразово намагались це прописати.
Цю інформацію також підтвердив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
За його словами, жодного транспортного супроводу російськими кораблями чи присутності представників Росії в українських портах не буде. У випадку провокацій буде негайна військова відповідь.
Усі перевірки транспортних суден будуть проводитися спільними групами в територіальних водах за необхідності.
У Стамбулі під егідою ООН буде створено Спільний координаційний центр (СКЦ), до якого увійдуть представники України, Росії, Туреччини і ООН. Цей центр буде здійснювати загальний нагляд за дотриманням Ініціативи. Ним буде створено інспекційні групи.
Усі торговельні судна, які беруть участь у цій Ініціативі, будуть підлягати інспекції, яку проводить інспекційна група в гаванях, визначених Туреччиною, на вході/виході до/з Турецької протоки.
Уся діяльність в українських територіальних водах здійснюватиметься під владою та відповідальністю України.
Жодні військові кораблі, літаки, безпілотні літальні апарати (БПЛА) не можуть наближатися до морського гуманітарного коридору ближче, ніж на відстань, узгоджену СКЦ.
Договір діятиме 120 днів із дати підписання і буде автоматично продовжений, якщо ні одна із сторін не повідомить, що хоче його припинити.

У Тернопільських парках з’являться велопатрулі

Ставки на футбол: поради професіоналів для гравців БК Паріматч