Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Традиційної ходи випускників у Тернополі не буде

Через війну цьогоріч не буде традиційної святкової ходи випускників у Тернополі та не проводитимуть урочистих заходів на подвір’ях навчальних закладів по всій області.

Випускникам 9-их і 11-их класів вручать атестати у колі їхніх класів. Про це повідомив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш. Звісно, випускники хотіли б мати свято з нагоди прощання зі школою, але всі розуміють, що нині вкрай небезпечно збиратись на масові заходи, адже в будь-яку мить може прилетіти російська ракета. Переможемо — тоді й повернемося до звичного життя.

— Випускники тернопільських шкіл локально зберуться зі своїми класами і вчителями, але традиційної ходи містом, на жаль, не буде, — розповіла начальниця управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк. — Адміністрація кожного закладу разом з учнями і батьками вирішить, де видаватимуть атестати й медалі. Хтось захоче у приміщенні школи, хтось — у філармонії, хтось — в театрі, та головне, щоб у приміщенні було бомбосховище. Зважаючи на заходи безпеки, радимо мінімізувати скупчення людей, не збиратись разом кільком паралельним класам. Лише у Тернополі є така традиція, що випускники ідуть через усе місто. Це свято не тільки випускників, освітян, батьків, а й загалом містян. Незвично і трохи сумно буде без параду, але ризикувати не можемо. Відверто кажучи, від початку війни, з 2014-го, я завжди хвилювалась за безпеку під час ходи випускників. А тепер — тим паче, адже щоденно чуємо сирени повітряної тривоги, читаємо новини про прильоти ракет. Війна триває по усій нашій країні, тому маємо бути дуже обачними і відповідальними.
Міносвіти цьогоріч спростило вступну кампанію. Випускники в комп’ютерному форматі напишуть національне мультипредметне тестування, що складатиметься з блоків з української мови, математики та історії України. За результатом отримають допуск до навчання у вищому закладі. Дев’ятикласникам виставлять бали на основі підсумкової атестації. Це вимушені заходи у важкий час війни в нашій країні. Перед тим ми мали два роки боротьби з ковідом… Та попри всі виклики наші педагоги й учні добре налагодили дистанційне навчання. Але, без сумніву, всі хочуть нарешті повернутися у стіни своїх шкіл. Сподіваємося, що з вересня вдасться відновити повноцінне навчання. Зараз разом із рятувальниками здійснюємо обстеження укриттів у школах. Майже всі дитсадки вже відновили роботу. У деяких навчальних закладах Тернополя живуть переселенці. Наші педагоги допомагають їм готувати їжу, а ще плетуть у школах маскувальні сітки для військових, шиють розвантажувальні жилети. І все це у вільний від онлайн-уроків час. Безмежно дякую їм за допомогу в боротьбі за Україну!

“У нашому будинку зараз живуть російські військові…”. Історія родини з Ізюму

Сумна звістка знову сколихнула Тернопільщину: на війні загинув 19-річний Святослав (ФОТО)