Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільські сапери розміновували Київщину (фото)

На Тернопільщині відносно спокійніше, ніж в областях, де тривають бойові дії, загрозу в нас становлять здебільшого російські ракети. Але й тут треба бути пильними стосовно різних вибухонебезпечних предметів. Знаємо, що на територіях, де ступають російські загарбники, загроза — на кожному кроці. Навіть після відступу окупантів є небезпека: сапери знаходять гранати, міни на подвір’ях, городах, у квартирах, де жили російські солдати, біля розбитої техніки, виявляють заміновані тіла вбитих українців. Мирні мешканці, як не прикро, розриваються на розтяжках… Потрібно бути уважними, пояснювати дітям, що в жодному разі не можна зачіпати невідомі предмети.

19 червня у парку ім. Т. Шевченка в Тернополі сапери Головного управління ДСНС в Тернопільській області провели навчання для містян — представили зразки вибухової зброї, розповіли про небезпеку, яку вона складає, та застерегли від непоправного, – пише “НОВА…”.

— Для ознайомлення ми виставили навчальні зразки боєприпасів, щоб тернополяни побачили, який вони мають вигляд, і обминали такі речі, — каже старший сапер групи піротехнічних робіт Головного управління ДСНС в Тернопільській області, старший сержант Юрій Мусевич. — Вибухонебезпечні предмети нині є на тій території України, де тривають бойові дії. Маємо в управлінні невеличкий музей боєприпасів, куди нам передають зразки військові, вибухотехніки, дещо самі привозимо із відряджень. Група тернопільських саперів їздила на ротацію в Броварський район Київської області після відступу російської армії. Разом із колегами з Чернівців та Києва ми розміновували населені пункти. Надходило чимало звернень від людей, щоб перевірити їхні помешкання, автомобілі, гаражі, де жили окупанти. Російські військові залишають після себе багато небезпечного. Було, що ми виявляли тіло загиблого місцевого, який натрапив на розтяжку в лісі поблизу позицій російських військ… Якщо раніше люди знаходили в землі снаряди часів Першої і Другої світових воєн, сучасних майже не було, хіба іноді хтось незаконно привозив з АТО, то тепер частина України «всіяна» такими боєприпасами. Стосовно ракет, які прилітають на Тернопільщину, то ми виїжджаємо перевіряти, чи вони детонували, щоб фахівці могли їх вилучати з кратерів. Застерігаємо населення: не можна підходити до місць падіння ракет, брати уламки, бо це може бути небезпечно для здоров’я і життя.

Сонячний Берег тепер на… Тернопільщині

Внаслідок ракетного удару по Львівщині четверо людей постраждали (ВІДЕО)