Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Податківці розповіли, звідки у громад Тернопільщини з’являються вільні гроші

Територіальні громади Тернопільщини отримали майже 2,5 млрд грн податкових платежів.

«Упродовж січня-травня 2022 року до місцевих бюджетів Тернопілля надійшло майже 2,5 млрд грн податкових платежів. Це «плюс» до аналогічного минулорічного періоду 21 відсоток або 440,1 млн гривень», – повідомив начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина.
За його словами, серед основних джерел, які наповнюють скарбниці територіальних громад Тернопільщини, – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. «Так, надходження з податку на доходи фізичних осіб цьогоріч склали 1,8 млрд грн, що на 28% або 383 млн грн більше, ніж у січні-травні 2021 року», – деталізував головний податківець краю.
Наступний за рівнем надходжень – єдиний податок. Зокрема, суб’єкти господарювання, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджетів понад 400,4 млн грн, що більше на 19% або плюс 62,9 млн грн, ніж минулоріч.
До місцевих скарбниць також спрямували 53,9 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а це плюс 7% або 3,4 млн грн до п’яти місяців 2021 року.
Нагадаємо, що у зв’язку з оборонними потребами в державному бюджеті не вистачає коштів. Прем’єр-міністр та міністр фінансів озвучували щомісячну нестачу коштів у бюджеті у 5 млрд доларів.
Наразі уряд намагається закрити цю “діру” за рахунок фінансової допомоги від міжнародних партнерів України. Але її не вистачає. Адже країна не може жити, коли 2/3 бюджету фінансується за рахунок зовнішньої допомоги.

У Тернополі спіймали колаборантку з Одеси, яка постила фото сталіна і лєніна

Фото дня у світі: харківська випускниця біля руїн рідної школи