Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

В Україні заборонили російську музику та книжки

Верховна Рада ухвалила два закони, якими заборонила російську музику в громадських місцях та медіа, а також імпорт й розповсюдження книг з Росії, Білорусі та тимчасово окупованих частин.

Верховна рада України на пленарному засіданні у неділю, 19 червня, підтримала внесення змін до деяких законів України, чим заборонила використання російської музики в громадських місцях та медіа. Про ухвалення проєкту йдеться на сайті парламенту.

“Музичний продукт держави-агресора може впливати на сепаратистські настрої населення створюючи ілюзію привабливості російської ідентичності, наявності спільних інтересів, відмінних від інтересів решти населення України, породжуючи ціннісно-ідентичнісні суперечності. Такі продукти часто по своїй суті були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави”, – йдеться у пояснювальній записці до законодавчої ініціативи.

Заборона не поширюватиметься на російських співаків, які засуджують війну Росії проти України. Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме Апарат Ради національної безпеки та оборони.

Крім того, законопроєкт передбачає збільшення до 40 відсотків частки пісень державною мовою на радіо, до 75 відсотків добового обсягу ведення передач, зокрема новинно-аналітичних блоків, розважального контенту українською.

Цей закон також забороняє поширення в Україні будь-якої музики, фільмів в салонах автобусів, а також в таксі без згоди всіх пасажирів.

Заборона на російські книги
Також народні депутати України підтримали внесення змін до деяких законів щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції з Росії, Білорусі та тимчасово окупованої території України. Як йдеться у пояснювальній записці, рішення обумовлене потребою захистити культурно-інформаційний простір від російської пропаганди та загалом негативного впливу Росії.

Ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року. Після цієї дати в Україні видаватимуться і розповсюджуватимуться книги лише державною українською мовою, мовами корінних народів України і офіційними мовами Європейського Союзу.

Герой України з Тернопільщини зупинив пів сотні ворогів двома пострілами (ВІДЕО)

Знову сльози матерів: Тернопіль попрощався із солдатом, який загинув на фронті (ФОТО)