Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

“Московські батюшки на Шумщині не дали можливості гідно попрощатися з воїном…”

14 травня Шумська громада зі скорботою зустріла полеглого Героя Олександра Луцика, який загинув у Донецькій області, захищаючи майбутнє України. Вздовж дороги живим коридором на колінах стояли сотні людей, з квітами та лампадками у руках. Похоронна літургія за упокій душі 49-річного воїна відбудеться 15 травня о 12:00 годині у с. Залісці.

У рідному селі загиблого захисника діє православна церква московського патріархату. Про те, чи долучилися батюшки до молитви за Героя, написала у Фейсбуці Олена Ходюк:

“Сьогодні в Шумську зустрічали тіло воїна з Залісців, з села, в якому поки що московська церква, яка благословила ординців вбивати українців.
Український воїн (вдячність йому, честь і шана) загинув за Україну. Та ця сталіно-путінська організація своїми зухвалими лукавими діями збурила людей настільки, що не можна було стримати емоції. Хотілося плюватися, дивлячись на це ганьбище. Московські батюшки разом зі своєю свитою не дали можливості навіть попрощатися гідно з воїном, який нас захищав.
На вчора були відомості, що в центрі міста люди зустрінуть тіло вбитого рашистами воїна і помоляться разом зі священиками ПЦУ та ГКЦ, а в селі очолить похорон місцевий батюшка.
І що ж відбулося насправді? Процесія мп стояла осторонь, як завжди, до речі, ніяк не реагуючи на молитву українською мовою. Після звернення о. Миколая зі співчуттям до рідних загиблого, люди з квітами та лампадками почали підходити до труни, щоб поклонитися і подякувати, та їм цього не дали зробити батюшки мп, тому що підійшли і почали здійснювати своє на старомосковській мішаній мові служіння, щоб довести усім присутнім і, напевно, самому Богу, що то у них індульгенція на молитву. Зухвалість і цинізм цих дій обурила людей. Не хотілося зчиняти галасу з поваги до загиблого, але знайшовся один чоловік, який близько знав воїна, і він намагався зупинити безчинство мп.
Батюшки мп звикли, що їм ніхто не указ і все сходить із рук. Так було і на Великдень, коли цілу ніч у комендантський час курсували Шумськом сюди-туди з кошиками.
Чому влада допустила таку ганьбу?
Іде жорстока війна з московитами, а ворог у нашому місті правує, ганьбить і далі все українське. Так далі тривати не може! Вимагаємо у депутатів та міського голови заборонити мп на Шумщині, так, як це зробила влада інших українських міст”.

У Тернополі перевидали книгу, яку переховували від радянської влади… в землі (фото)

Залишилося двоє дітей: на Тернопільщині попрощалися із загиблим бійцем (ФОТО)