Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Міністри оборони 20 країн пообіцяли ЗСУ нові озброєння

Зустріч глав оборонних відомств країн Контактної групи щодо України, яка відбулася в понеділок у віртуальному форматі, пройшла дуже успішно – з огляду на заявлені нові ініціативи військової підтримки ЗСУ з боку двох десятків країн.

Про це заявили за результатами засідання у понеділок міністр оборони США Ллойд Остін і голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Я вважаю, що сьогодні відбулася дуже успішна зустріч»,- зауважив міністр Остін на підсумковій конференції в Пентагоні. Він підкреслив, що під час засідання були заявлені нові ініціативи на підтримку України:

«Близько 20 країн оголосили сьогодні про нові пакети оборонної допомоги».

Остін уточнив, що чимало країн також забезпечують ЗСУ боєприпасами, броньованою та іншою технікою. Крім того, за його словами, багато країн забезпечують навчання представників ЗСУ з метою освоєння ними нової техніки.
Перш за все, Остін розповів, що Данія погодилася надати протикорабельні ракети Harpoon та пускові установки, щоб допомогти Україні захистити своє узбережжя. Чехія також погодилася направити істотну підтримку Україні, у тому числі пожертвувала бойові гелікоптери, танки та ракетні системи.
Своєю чергою генерал Марк Міллі повідомив, що цього разу склад Контактної групи збільшився до 47 країн, що, за його словами, є дуже важливим сигналом. окрема, долучилися Австрія, Боснія та Герцеговина, а також Колумбія, Ірландія й Косово.
«Сьогоднішня зустріч була чудовою нагодою для координації наших зусиль щодо забезпечення своєчасної й ефективної підтримки та військової допомоги Україні»,- підкреслив голова Об’єднаного комітету начальників штабів.
Він нагадав, що оборонні спроможності України щодо захисту власної території «напряму пов’язані з якістю й кількістю допомоги, яку ми надсилаємо».
Військові керівники також повідомили, що наступна зустріч Контактної групи щодо України відбудеться у форматі особистого спілкування 15 червня в Брюсселі, де проходитиме міністерська зустріч НАТО на рівні глав оборонних відомств країн Альянсу.
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок глава Пентагону Ллойд Остін зібрав друге міжнародне засідання Контактної групи щодо України на рівні глав оборонних – після зустрічі місяць тому в німецькому Рамштайні.

Медведчук здав слідству зв’язки з Порошенком (ВІДЕО)

“Локі” – військовослужбовець із Тернопільщини, який був серед тих, хто тримав оборону на Зміїному