Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

19-річний Дмитро бореться за життя: молодому воїну з Тернопільщини потрібна наша допопогу

Дімі лише 19, але він вже понад півроку контрактник. З перших днів війни – в гарячих точках. Днями отримав осколкове поранення в голову, зараз за його життя борються медики.

Серйозне осколкове поранення в голову, позаду операції, попереду тривала реабілітація та чергові оперативні втручання. 19-річний Дмитро Лавро із с. Задарів, що на Монастирищині, який ще донедавна захищав нас з вами в гарячих точках, зараз бореться за своє життя. І йому потрібна наша з вами допомога, пише “20 хвилин”.

Один з братів в госпіталі, інший воює

Про допомогу бійцю і його родині просять друзі, знайомі, побратими і родина. І, доки Діма в госпіталі, старший брат залишається боронити Україну там, де гаряче.

— Лавро Дмитро, отримав осколкове поранення в голову під Ізюмом. Зараз Діма у госпіталі в Харкові, готується до відправки в Київ, — поширили інформацію про Дмитра у соцмережах Анастасія Рапіта. — Наразі лікарі боряться за здатність Діми розмовляти. Будь-яка ваша допомога молодому солдату безцінна !

Іра Латин — знайома Діми і його брата. Каже, — це дуже мужні хлопці, завжди були патріотами своєї країни, і, коли почалась війна, одразу пішли захищати Батьківщину!
Зараз Дмитро у госпіталі в Харкові, днями його планують перевезти до столичної нейрохірургії. Далі надія на руки лікарів і на Божу допомогу, каже мама військових Оксана Лавро, яка зараз перебуває біля пораненого сина.

— Так, обоє моїх синів військові, і від першого дня повномасштабного вторгнення в Україну – у гарячих точках, — коли розмовляємо з Оксаною Лавро, чути, як жінка в понад зусилля намагається стриматись, аби не плакати. Вона цілий день провела біля ліжка свого молодшого із синів. — Старший спочатку вчився військовій справі на Львівщині, потім в Одесі. Діма закінчив Коропецький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Далі, стопами брата, Діма пішов на навчання в Одесу, проте вже у листопаді залишив його і підписав контракт на службу в ЗСУ. Відколи почалось повномасштабне вторгнення, був у різних точках, де гаряче.

— Коли саме його поранило, ми толком не знаємо, нам дали знати у понеділок, 2 травня, коли знайшли його контактні дані на картці, — розповіла мама. — Я одразу поїхала в Харків. — Від лікаря я зрозуміла, що Діму поранило ще минулої середи під м. Ізюм, ще наприкінці квітня. У нього осколок в голові. Кажуть, життю не загрожує, але пошкоджена нервова система.

Осколок фактично причавлений до мозку

Діма не володіє рукою, не може розмовляти. Медики обнадіюють родичів, що мова має повернутись. Наразі Дмитро реагує, може махнути головою «так» або «ні».

— 6 травня його спецтранспортом планують перевезти в Київ, до нейрохірургії, — розповіла мама Оксана Лавро. — Я послідую за ним на поїзді, певно. Бо мушу бути біля сина.

Попереду у Дмитра щонайменше одна операція. Медики наразі не ризикують витягати осколок, який фактично причавлений до мозку. Потрібна реабілітація і лікування. І, якщо у госпіталі бійцю надають допомогу за рахунок держави, у клініці в столиці потрібні будуть чималі кошти, яких в родини немає.

Поки мама цілими днями біля сина. Вночі госпіталь її просять полишити, тому волонтери знайшли для неї тимчасове житло. Вони ж поселили жінку і привезли в лікарню, коли серед ночі приїхала до Харкова.

Мама просить про молитву для пораненого сина і другого, який зараз воює. А друзі і знайомі родини — про матеріальну підтримку на лікування хлопчини, який донедавна захищав нас із вами, ціною власного життя і здоров’я.

Довідка

Контактні номери матері і брата є в редакції. З питань безпеки ми їх не оприлюднюватимемо.

Допомогу на лікування і реабілітацію Дмитра Лавро надсилати:

Приват банк 5168 7427 2951 1810, Ростислав Лавро (брат)

IBAN – UA583052990000026208693439656

Військові просять не ігнорувати сирени повітряної тривоги 8-9 травня

Тернополяни сплатили майже 123 мільйони військового збору