Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Як глядачі Євробачення голосували за перемогу українських виконавців. Статистика по країнах

Гурт Kalush Orchestra із піснею Stefania приніс третю в історії перемогу України в Євробаченні.
Українці посіли четверте місце за голосами журі, однак абсолютно перемогли за голосами глядачів, взявши 90% з можливих пунктів.
Друге місце дісталося Великобританії , а третє – Іспанії, розповідає “ДС”.

Як голосувало журі?

Професійне журі дало Україні 192 бали, з якими Україна посіла четверте місце, пропустивши вперед з солідним відривом Британію, Швецію та Іспанію. 12 балів Україні присудили журі Польщі, Литви, Латвії, Румунії та Молдови, по 10 – Німеччини, Франції та Ісландії, 8 – Португалії. Журі 13 країн не али Україні жодного голосу.

Рекорд фестивалів: перемогу Україні віддали глядачі 28 із 40 країн

Однак від глядачів ми отримали 439 балів, що є абсолютним рекордом для учасників Євробачення.

Відзначимо, що максимально цього року учасник міг отримати від глядачів 480 голосів – по 12 балів від кожної з 40 країн, які голосували на цьогорічному конкурсі. Тож Україна взяла майже 90% усіх можливих глядацьких балів.
Зокрема, перемогу Україні віддали глядачі 28 із 40 країн: Польщі, Литви, Латвії, Молдови, Німеччини, Франції, Ісландії, Португалії, Ізраїлю, Кіпру, Австралії, Грузії, Бельгії, Азербайджану, Данії, Чехії, Норвегії, Ірландії, Сан-Марино, Швеції, Нідерландів, Італії, Британії, Фінляндії, Іспанії, Естонії, Болгарії, Австрії.
Глядачі ще 8 країн віддали Україні друге місце.
Відзначимо, глядачі жодної країни не дали Україні менше 7 балів – найменше за Україну проголосували мешканці Сербії (7 балів), Північної Македонії та Мальти (по 8).
У підсумковій таблиці Україна набрала 631 бал, відірвавшись від найближчого переслідувача — Британії — на 265 балів.
Крім того, цього року Україна стала єдиною державою, представник якої завжди проходив у фінал Євробачення (крім країн-засновниць, які потрапляють у фінал автоматично).
До слова, ще до фіналу букмекери прогнозували Kalush Orchestra перемогу з величезним відривом від конкурентів. Ймовірність тріумфу калушан оцінювалася у безпрецедентні 60%!
Під час оголошення результатів та після здобуття перемоги “калушани” не стримували емоцій.

Нагадаємо, після виступу на “Євробаченні-2022” соліст гурту Kalush Orchestra Олег Псюк звернувся зі сцени із закликом врятувати захисників Маріуполя з “Азовсталі”

Залишилося двоє дітей: на Тернопільщині попрощалися із загиблим бійцем (ФОТО)

Фото ілюстративна з мережі інтернет

Неспокійна ніч: Львівщина зазнала ракетних ударів