Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Європарламент вимагає від країн членів ЄС запровадити ембарго на російські енергоносії

A picture taken on October 6, 2020 shows the European Parliament in Strasbourg, eastern France. (Photo by SEBASTIEN BOZON / AFP) (Photo by SEBASTIEN BOZON/AFP via Getty Images)

Резолюцію вимогою встановити ембарго на імпорт з Росії нафти, вугілля, ядерного палива та газу підтримало 513 депутатів Європейського парпламенту.
Про це, як пише “Європейська правда”, повідомила пресслужба Європарламенту.
Парламент висловив обурення через повідомлення про звірства російських збройних сил в Бучі та інших українських містах і вимагає притягнути до відповідальності винних у скоєнні воєнних злочинів.
Депутати наголошують, що винні у військових злочинах мають бути притягнуті до відповідальності та закликають створити спеціальний трибунал ООН за злочини в Україні.
У резолюції, затвердженій у четвер 513 голосами проти 22, депутати Європарламенту закликають до додаткових каральних заходів, включаючи “негайне повне ембарго на російський імпорт нафти, вугілля, ядерного палива та газу”.
Депутати зазначають, що цей крок має супроводжуватися планом забезпечення безпеки енергопостачання ЄС, а також стратегією “скасування санкцій у разі, якщо Росія зробить кроки для відновлення незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та повністю виведе свої війська з території України”.
Депутати закликають лідерів ЄС виключити Росію з G20 та інших багатосторонніх організацій, таких як Рада ООН з прав людини, Інтерпол, Світова організація торгівлі, ЮНЕСКО та інші, “що стало б важливою ознакою того, що міжнародна спільнота не повернеться до звичайних справ із державою-агресором”.
Щоб зробити санкції більш ефективними, парламент закликає виключити всі російські банки із системи SWIFT, заборонити всім суднам, пов’язаним з Росією, заходити до територіальних вод ЄС та швартуватися в портах ЄС, а також здійснювати автомобільні вантажні перевезення з Росією та Білоруссю.
Депутати Європарламенту також вимагають арешту “всіх активів, які належать російським чиновникам або олігархам, пов’язаним з режимом Путіна, їхнім довіреним особам та підставним особам, а також активам у Білорусі, пов’язаним із режимом Лукашенка”.
Вказуючи на участь Білорусі у війні в Україні, резолюція вимагає, щоб санкції проти Білорусі були такими самими, як санкції, введені проти Росії, щоб закрити будь-які лазівки, які дозволяють Путіну використати допомогу Лукашенку для обходу санкцій.
Парламент знову заявляє, що постачання зброї має продовжуватися та збільшуватися, щоб Україна могла ефективно захищатися.
Депутати Європарламенту підтримують подальшу оборонну допомогу, що надається українським збройним силам індивідуально державами-членами ЄС та колективно через Європейський фонд миру.

Історія, яка надихає: лише за один день підрозділ Героя України знищив 90 одиниць ворожої техніки

У Тернополі на деяких вулицях два дні не буде води: зробіть запаси